date_range سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۳۱:۰۰ ب.ظ

کاروان زیر سایه خورشید به بیجار رسید

کاروان زیر سایه خورشید به بیجار رسید

سنندج - همزمان با دهه کرامت و ایام پربرکت ولادت باسعادت حضرت ثامن‌الحجج (ع)، شهرستان بیجار روز سه‌شنبه میزبان کاروان زیر سایه خورشید متشکل از خادمان بارگاه مطهر رضوی و پرچم مقدس گنبد حرم امام رضا (ع) بود.

با نزدیک شدن به سالروز ولادت هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت، آیین استقبال از کاروان زیر سایه خورشید برای چهارمین سال متوالی با حضور مردم ولایت مدار در مسجد جامع بیجار برگزار شد.
مسجد جامع امروز میعادگاه عاشقانی بود که بیش از یک هفته برای زیارت و دلدادگی بیرق قدسی حریم رضوی لحظه شماری می کردند و اینک به آرزوی خود رسیدند و یک دل سیر بیرق معطر بارگاه ملکوتی هشتمین امام شیعیان را زیارت کردند.
عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) با یک عشق و دلدادگی و چشمانی پر از اشک شوق به زیارت بیرق امام خوبی ها رفتند گویی اکنون در مشهدالرضا و حرم امام رئوف به زیارت آمده اند.
مردان و زنان بیجاری پس از اقامه نماز ظهر و عصر در مسجد جامع بیش از 2 ساعت با پرچم ولایت و امامت و بیرق حرم امام هشتم (ع) به زیارت و ذکر صلوات پرداختند و استقبال شایسته ای از بیرق متبرک حرم مطهر و معطر امام رضا(ع) و خادمان کاروان زیر سایه خورشید به عمل آوردند.
اعتقادات مذهبی مردمان گروس و عشق و دلبستگی آنان به ساحت قدسی امام رئوف و حلقه اتصال امامت و حضرت ولی عصر(عج) و عطر حضور بیرق متبرک به بوی دل انگیز و الطاف مهر آمیز امام خوبی ها در کوی و برزن شهر بیجار پیچید تا بار دیگر مردم از دور و با پای دل، گره عشق و ارادت خود را به پنجره فولاد آن امام همام ببندند.
در آیین تجلیل و تبرک بیرق رضوی، مردم با پخش گلاب، شیرینی و شکلات، دود کردن اسپند، ذکر زیارت نامه و صلوات بار دیگر خود را در حرم رضوی احساس کرده و بر آستانه آن امام غریب بوسه زدند و قصه های ناگفته دل خویش را با امام رئوف نجوا کردند.
کاروان زیر سایه خورشید در شهرستان بیجار به مدت 2 روز مهمان مردمی خواهد بود که با شنیدن خبر ورود بیرق حضرت امام رضا (ع) از راه های دور و نزدیک خود را به مسجد جامع رسانده و بر بیرق بارگاه منور آن حضرت بوسه زده و خادمان حرمش را همراهی و بدرقه کردند.
بیرق متبرک ولایت شامگاه سه شنبه مهمان مردمان شهر بابارشانی و توپ آغاج از توابع شهرستان بیجار است و سپس اعضای کاروان زیر سایه خورشید مهمان تعدادی از خانواده های معظم شهدای بیجار خواهند بود و روز چهارشنبه نیز با حضور در میان مردم بخش کرانی و شهر حسن آباد به سفر خود در این شهرستان پایان می دهند.
شهرستان بیجار با 89 هزار نفر جمعیت در 145 کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
نمایش موجودیت‌ها