date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۳۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

لزوم توجه نانوایان به رعایت مسائل بهداشتی و ارتقای کیفیت نان

لزوم توجه نانوایان به رعایت مسائل بهداشتی و ارتقای کیفیت نان

اهر- فرماندار شهرستان اهر بر لزوم توجه نانوایان به رعایت مسائل بهداشتی و ارتقا کیفیت نان تاکید کرد.

زاهد محمودی عصر امروز شنبه در جلسه کمیته آرد و نان شهرستان اهر که تعدادی از نانوایان نیز حضور داشتند با اشاره به اینکه نانوایی یکی از شغل‌های ارزشمند ولی در عین حال سخت است، اظهار کرد: اینکه گفته شد برخی از دستگاه‌ها به نانوایی‌ها سختگیری می‌کنند نمی‌توان نام آن را سختگیری گذاشت بلکه دستگاه‌های ناظر به وظیفه خود عمل می‌کنند، نان مستقیماً با سلامت و زندگی مردم سر و کار دارد .

فرماندار شهرستان اهر بر لزوم توجه نانوایان به رعایت مسائل بهداشتی تاکید کرد، افزود: نظارت بر نانوایی‌ها را نمی‌توان سختگیری نامید به‌طوری که دستگاه‌های ذی‌ربط سعی دارند تا باری از دوش نانوایان بردارند .

وی بابیان این‌که زمانی بود مردم اجباراً ناچار به خرید نان بودند که شاید باب میل آن‌ها نبود ولی اکنون اجباری در کار نیست، گفت: شرایط فعلی این‌طور است که اگر نانوایی بتواند نان بهداشتی و با کیفیت پخت کند مردم یقیناً به خرید از این نانوایی می‌روند .

محمودی اضافه کرد: در حال حاضر نانوایان موظف‌اند تا کیفیت نانی را که پخت می‌کنند افزایش دهند و این مهم تنها مربوط به تعداد معدودی از نانوایان نمی‌شود بلکه همه باید نان با کیفیت تحویل مردم دهند .

فرماندار شهرستان اهر با تاکید بر این‌که مگر می‌شود برای آن‌که نانوا ناراحت نشود سالی یک‌بار از نظر بهداشتی نظارت انجام گیرد، بیان کرد: این‌که در خصوص کیفیت آرد اعتراض می‌شود قابل‌پیگیری است ولی در عین حال باید به کیفیت نان نیز توجه ویژه‌ای شود .

همچنین مقرر گردید تا در جلسه بعدی مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه هشت کشور حضور یافته و نسبت به اعتراضات نانوایان اهری در خصوص کیفیت آرد تصمیم‌گیری شود .

در این جلسه که تعدادی از نانوایان اهری حضور داشتند هر یک مسائل و مشکلات خود را بیان کردند.

نمایش موجودیت‌ها