date_range شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۰۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

قاسمی: سران فتنه حاضر به عذرخواهی ساده هم نیستند/ برخی به جای حل مشکل مردم، کمیته رفع حصر تشکیل می‌دهند

قاسمی: سران فتنه حاضر به عذرخواهی ساده هم نیستند/ برخی به جای حل مشکل مردم، کمیته رفع حصر تشکیل می‌دهند
دسته خبری: سیاست|مجلس

یک تحلیگر سیاسی با بیان اینکه سران فتنه حاضر نیستند به اندازه یک کلمه خشک و خالی عذرخواهی کنند، گفت: 20 نفر از آقایان در مجلس شورای اسلامی کمیته رفع حصر تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تویسرکان، محمود قاسمی امشب در مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی در تویسرکان با اشاره به خواست مقام معظم رهبری برای تبیین ابعاد فتنه 88 از یک سو و بزرگداشت حماسه 9 دی از سوی دیگر اظهار کرد: تبیین این دو رویداد در فرصت‌های مختلف به عنوان یک وظیفه به همه ما تکلیف شده که باید اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه ریشه فتنه 88 در خارج از کشور بود، افزود: ریشه فتنه 88 به نظم نوین جهانی برمی‌گردد که آمریکایی‌ها به عراق و افغانستان به صورت مستقیم و به سوریه و ایران به صورت غیرمستقیم یا اصطلاحاً «جنگ نیابتی» حمله کردند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی، هدف حمله آمریکا به این چهار کشور را تغییر حکومت خواند و گفت: جایگزین بعثی‌ها به جای حکومت شیعی عراق، تبدیل حکومت افغانستان به حکومت همگرا، شکستن خط مقاومت و قراردادن مهره آمریکا در سوریه و نهایتاً ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی با هدف روی کار آمدن حکومت همگرا از برنامه‌ آمریکایی‌ها بود.

وی ادامه داد: یک جریان انحرافی برای رسیدن به این نتیجه از ابتدای انقلاب «دولت موقت» به دنبال بسترسازی برای حضور مجدد آمریکا در ایران بودند.

قاسمی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر برخی دشمنی آمریکا را به مخالف بودن تقلیل داده‌اند، بیان کرد: به‌ گونه‌ای این سیاست قورباغه‌ای را اجرا می‌کنند که باور بخشی از جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه امام (ره) از آغاز انقلاب اسلامی محور شعارهای ما را به سمت آمریکا هدایت کردند، متذکر شد: اما با گذر زمان و بعد از رحلت امام خمینی بعضی از مصادیق امور دست افرادی افتاد که آمریکا را دشمن نه؛ بلکه مخالف می‌دانستند!.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه از زمانی که دشمنی آمریکا به مخالف تغییر کرد، آمریکا شد کدخدا، بیان کرد: با مرور 21 جلد صحیفه امام خمینی (ره) و فرامین مقام معظم رهبری از ابتدای انقلاب تاکنون متوجه می‌شویم حتی یک مورد گفته نشده، آمریکا کدخداست؛ این در حالی است که جریانی راه‌حل مشکلات را مذاکره با کدخدا می‌داند؛ همه می‌دانیم که این واژه مخالف صریح نظر امام راحل و مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری با این مضمون که «من تا جان در بدن دارم در برابر ابرقدرت‌های می‌ایستم و به مردم هم اعتماد دارم» گفت: برخی از مسؤولان در مقابل فرامین مقام معظم رهبری می‌گویند ما نمی‌توانیم در برابر ابرقدرت‌ها بایستیم!.

قاسمی با بیان اینکه فتنه از صدر اسلام بوده و هست، گفت: طلحه و زبیر با سابقه درخشانی که داشتند؛ اما مقابل امام علی (ع) ایستادند.

وی با بیان اینکه کلیدواژه تقلب رمز کودتای فتنه 88 بود، تشریح کرد: بعد از فتنه 88 حدود 300 نفر از موج سبز در 220 شبکه فارسی‌زبان ماهواره‌ای علیه دین، رهبر و امام ما لجن‌پراکنی می‌کنند.

 این تحلیلگر مسائل سیاسی مطرح کرد: در طول یک‌هزار و 400 سال خطر فتنه‌ها بیشتر از حمله دشمن خارجی بوده است، از ویژگی‌های فتنه این است که توسط عوامل داخلی اجرا می‌شود، انحراف بخشی از خواص را موجب می‌شود و تفرقه‌افکنی و پراکندگی نتیجه آن است.

وی با اشاره به اینکه فتنه 88 یک سناریو بود، تشکیل شورای رهبری، تغییر ترکیب خبرگان با رفراندوم اضطراری، تغییر ترکیب شورای نگهبان، ادغام اجباری سپاه در ارتش، حذف بسیج و هدایت انرژی جوانان امور عام‌المنفعه به هلال احمر، تغییر بنیادین قانون اساسی و ایجاد رابطه با آمریکا در اولین فرصت را از اهداف فتنه 88 اعلام کرد.

وی، گروهک تروریستی داعش را اژدهای هفت‌سر خواند و اظهار کرد: به لطف و عنایت خداوند دو خطر بزرگ پیروز نشدن فتنه‌گران و داعش از سر ملت ایران گذشت.

این تحلیلگر مسائل سیاسی، خسارت وارد شده به اموال عمومی در فتنه 88 را بیش از 400 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: طبق آخرین آمار اعلامی نیروی انتظامی، بیش از 3 هزار نفر از مردم و نیروهای نظامی و انتظامی در فتنه 88 مصدوم و مجروح شدند.

وی با اشاره به اینکه سران فتنه حاضر نیستند به اندازه یک کلمه خشک و خالی عذرخواهی کنند، گفت: بعد 20 نفر از آقایان در مجلس شورای اسلامی کمیته رفع حصر تشکیل می‌دهند، در حالی‌ که سران فتنه در حصر از بهترین امکانات خصوصی بدون هیچ محدویتی بهره‌مند هستند، تنها اجازه مصاحبه با داخل و خارج را ندارند.

قاسمی با معرفی و توصیه کتاب «تصمیم‌های سخت» با محتوای خاطرات هیلاری‌ کلینتون وزیر سابق امور خارجه آمریکا اظهار کرد: هیلاری کلینتون در این کتاب به تربیت و آموزش 5 هزار نفر از ایرانیان برای فتنه 88 اعتراف می‌کند.

وی با ابرازی امیدواری بر بصیرت همه در زمان‌های مختلف تصریح کرد: از فتنه نترسیم و صادقانه پشت سر ولایت فقیه باشیم.

انتهای پیام/ذ

نمایش موجودیت‌ها