date_range چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۳۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

اصناف آماده مقابله با جنگ اقتصادی دشمن باشند

اصناف آماده مقابله با جنگ اقتصادی دشمن باشند

شیراز-ایرنا- رئیس اتاق اصناف استان فارس گفت: دشمن هم‌اینک جنگ اقتصادی را بیش از هر زمان دیگری علیه کشور ما آغاز کرده و اصناف باید آماده مقابله با آن باشند.

به گزارش ایرنا سید محمود هاشمی، چهارشنبه در گردهمایی روسای اتاق های اصناف شهرستان های فارس در شیراز افزود: امروز همه می دانیم که شرایط بسیار سخت و دشوار است اما نباید عقب نشینی کنیم، باید بمانیم و سرمایه گذاری و ایثار کنیم.
وی ادامه داد: دشمن به دنبال این است که نگذارد کشور و مردم چهلمین سال پیروزی انقلاب را جشن بگیرند و همه ما باید دست در دست هم این دوره سخت پیش رو را به بهترین شکل ممکن پشت سر بگذاریم.
او اظهار کرد: باید با حضور موثر و با نظارت خوب بر بازار، به همگان ثابت کنیم که بازار همان بازار دوران دفاع مقدس است که در ارایه خدمات مالی و انسانی هیچگونه کوتاهی نکرد.
هاشمی بیان داشت: امروز دشمن شبکه های مجازی را با تبلیغات سوء علیه کشور مسموم کرده و ما وظیفه داریم که این اقدام دشمن را خنثی و در حد توان به آرامش بازار کمک کنیم.

** بازار با تدبیر تنظیم می شود نه با زور
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس هم گفت: در شرایط کنونی، بازار نیازمند کنترل و نظارت جدی است اما بازار با تدبیر تنظیم می شود نه با زور.
محمد ابراهیم صداقت افزود: کنترل، نظارت و تنظیم بازار با اقدامات قهرآمیز، بستن و پلمب کردن به نتیجه نمی رسد بلکه باید با برنامه ریزی و در فضایی آرام کارها را پیش ببریم.
او ادامه داد: نباید در بازار به دنبال ایجاد تنش و لجبازی باشیم، امروز بازار نیازمند آرامش است اما در عین آرامش اگر تخلفی هم گزارش یا مشاهده شد، اگر امکان اصلاح و گذشت بود که اینگونه عمل کنیم در غیر این صورت با متخلف برخورد لازم انجام شود.
وی، با اشاره به عرضه لاستیک خودروهای سنگین در بازار گفت: عرضه خارج از شبکه اینگونه لاستیک ها تخلف محسوب می شود و باید با متخلفان برخورد شود.
صداقت اظهار داشت: اگر فروشنده اعلام می کند که لاستیک برای فروش ندارد اما این کالا در انبار او موجود باشد، این عمل احتکار محسوب می شود و باید در این مورد اعمال قانون صورت گیرد.
وی اضافه کرد: در شرایط کنونی سیاست ما در حوزه مبارزه با قاچاق، برخورد با قاچاقچیان عمده و انبارهای بزرگی است که کالاهای قاچاق در آنها دپو شده است، که باید اینگونه انبارها شناسایی و با مالکان آن برخورد قانونی شود.
نمایش موجودیت‌ها