date_range پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۳۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

شهرداری‌ها باید برای درآمدهای پایدار گام بردارند

شهرداری‌ها باید برای درآمدهای پایدار گام بردارند

سنندج - نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای رسیدن به شاخص‌ها و رضایتمندی مردم باید برای درآمدهای پایدار گام بردارند.

به گزارش ایرنا سیداحسن علوی روز پنجشنبه در گردهمایی دهیاران شهرستان دیواندره اظهار داشت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می‌توانند با برنامه‌ریزی مناسب و اجرای آن و مشارکت موثر مردم در تحقق درآمدهای پایدار شهرداری و دهیاری در راستای اقتصاد مقاومتی و توسعه همه جانبه شهر و روستا را برای زندگی شهروندان و روستائیان فراهم کنند.
وی اضافه کرد: تخلیه روستاها امنیت غذایی و آسایش را از بین می برد که باید با کمک بخش های مختلف از آن جلوگیری کرد.
علوی گفت: بستر جذب سرمایه‌گذار باید در سطح استان فراهم شود چون ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری‌ها بستر خدمات ‌رسانی بهتر به مردم را فراهم می‌ کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان نیز گفت: قانون شوراها و دهیاریها نیاز به تجدید نظر و اصلاح دارد چرا که نتوانسته از ظرفیت ها استفاده کند.
امیر قادری افزود: دولت همواره در تلاش است به سمت وحدت مدیریت شهری حرکت کند و در قانون های برنامه سوم تا ششم به آن اشاره شده است.
وی گفت: به واسطه تغییرات در عمران شهری و اتصال آن به قانون مالیات های مستقیم درصد کمی از این درآمد به شهرداری ها و دهیاری ها می رسد.
در حال حاظر 133دهیاری در روستاهای شهرستان دیواندره فعالیت دارند.
شهرستان دیواندره با جمعیت 80 هزار نفری در جنوب غربی شهر سنندج قرار دارد.
نمایش موجودیت‌ها