date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۱:۰۵:۰۰ ب.ظ

جعبه سیاه نفتکش ایرانی پیدا شد/ بیرون آوردن دو جسد

جعبه سیاه نفتکش ایرانی پیدا شد/ بیرون آوردن دو جسد
دسته خبری: اقتصاد|کشتی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیدا شدن جعبه سیاه کشتی نفت‌کش ایرانی سانحه‌دیده در چین خبر داد و گفت: دو پیکر هموطنانمان از نزدیک موتورخانه که روی عرشه بوده به کشتی چینی منتقل شده است.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم ، علی ربیعی که به عنوان مسئول کمیته ویژه رسیدگی به حادثه نفتکش ایرانی به چین سفر کرده است، گفت: اکنون باید کمیته مشترکی جعبه سیاه را بررسی کنند و همچنین به شدت درخواست داریم که با خدمه، کاپیتان و مسئولان کشتی  تصادف شده نیز بتوانیم ملاقات داشته باشیم که ابعاد موضوع برایمان بیشتر روشن شود و در حال نزدیک شدن به نتیجه نهایی هستیم.

وی اظهار کرد: به چین آمدم که کارها با سرعت بیشتری دنبال شود و به پیگیری امور نظارت داشته باشم در این چند ساعت اخیر تحولاتی رخ داد و باعث شد امور با سرعت بیشتری  پیش رود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: سفیر ایران در چین با نماینده دریانوردی فرمانده کل عملیات در این کشور تفاهم نامه شیوه همکاری برای رفتن روی کشتی امضا کردند و چینی‌ها چند ساعتی به دنبال کشتی رفتند و متاسفانه دو پیکر هموطنانمان از نزدیک موتورخانه که روی عرشه بوده به  کشتی چینی منتقل شده است.

به گزارش وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ربیعی تصریح کرد: براساس یادداشت تفاهم امضا شده قرار بر این شد که نیروهای ایرانی که برای امدادرسانی به چین آمده اند همراه با نیروهای چینی به سمت عرشه کشتی اعزام شوند.

ربیعی خاطرنشان کرد: با اطلاعات به دست آمده نیروهای امدادی می‌توانند به موتور خانه برسند و با کنترل درجه حرارت می‌توان به نتیجه نهایی دست پیدا کرد.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها