date_range چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۳۱:۰۰ ق.ظ
تعداد 5 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

دلیل عدم تخصیص ارز دولتی به فدراسیون‌ها از زبان معاون وزیر ورزش

دلیل عدم تخصیص ارز دولتی به فدراسیون‌ها از زبان معاون وزیر ورزش

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان دلیل عدم تخصیص ارز دولتی به فدراسیون‌ها را اعلام کرد.

ژاله فرامرزیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم ، درباره انتقاد برخی فدراسیون‌ها درخصوص عدم دریافت ارز دولتی برای سفر تیم‌های مختلف به خارج از کشور اظهار داشت: بانک مرکزی به وزارت ورزش اعلام کرده که 2 هفته زودتر از هر سفری، نامه‌نگاری لازم صورت بگیرد. ما هم به فدراسیون‌ها گفته‌ایم که یک ماه زودتر برنامه سفر تیم‌های خود را ارائه بدهند تا بتوانیم با داشتن زمان لازم، اقدامات مربوطه را انجام بدهیم. با وجود این موضوع، برخی فدراسیون‌ها متاسفانه در فاصله 4-5 روز تا زمان اعزام، نامه می‌زنند که به دلیل عدم رعایت زمان مربوطه، هیچ ارزی به آنها اختصاص پیدا نمی‌کند و کاری انجام نمی‌شود.

وی درباره اعتراض برخی ورزشکاران به دریافت پول به جای سکه بابت پاداش کسب مدال در سال‌های 95 و 96 گفت: نکته اول این است که اعتبارات وزارت ورزش به صورت ریالی داده می‌شود، نه براساس قیمت سکه. ما امسال برای پاداش سال‌های 95 و 96 مبلغ 51 میلیارد تومان تامین اعتبار و به فدراسیون‌ها پرداخت کردیم. آن زمان که برنامه ریزی برای این کار انجام می‌شد، قیمت سکه حدوداً یک میلیون و 850 هزار محاسبه شد، چرا که قیمت سکه نوسان خاصی نداشت.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: این نکته نیز اهمیت زیادی دارد که این شرایط شامل همه افراد و سازمان‌ها می‌شود. باید این را هم بگویم که تاکنون سابقه نداشته وزارت ورزش پاداش قهرمانان و مدال‌آوران را به‌روز پرداخت کند. برای مثال اگر قرار بود مثل همیشه اقدام کنیم، باید فقط پاداش سال 95 پرداخت می‌شود، نه 96، اما وزارت ورزش هم پاداش 95 و هم پاداش سال 96 را پرداخت کرد که این اقدام بی‌سابقه بوده است و تلاش زیادی هم برای تامین اعتبار این موضوع صورت گرفت.

فرامرزیان در این باره عنوان کرد: پرداخت پاداش‌ها همچون دوره‌های گذشته انجام شد، یعنی اینکه ما معرفی نامه برای بانک مرکزی را به فدراسیون‌ها دادیم و پول را نیز به حساب آنها واریز کردیم تا بروند و سکه‌های خود را دریافت کنند. این کاری بوده که در سال‌های گذشته نیز انجام می‌شد، با این تفاوت که در گذشته قیمت سکه نوسان زیادی نداشت، اما این بار این شرایط برای کشور به وجود آمد. اگر در این باره جستجو کنید، می‌بینید که من هیچ وقت درباره پرداخت سکه صحبت نکرده‌ام، چون اعتبارات ما به صورت ریالی مشخص می‌شود. این رفتار برخی فدراسیون‌ها نیز به نوعی عجیب است، چرا که آنها می‌خواهند منابع بیشتری جذب کنند.

وی درباره پرداخت بودجه فدراسیون‌ها در آستانه بازی‌های آسیایی 2018 گفت: اعتبارات فدراسیون‌ها علی‌رغم اینکه قرار بود براساس برنامه‌ها و اقدامات پرداخت شود، اما این کار از طرف فدراسیون‌ها چندان صورت نگرفت. با این وجود این همراهی با آنها در آستانه بازی‌های آسیایی صورت گرفته و تاکنون نیز سه پرداختی داشته‌ایم. همچنین پرداخت چهارم نیز به زودی انجام می‌شود و حتی قبل از بازی‌ها، مبلغی بیشتر از بودجه در نظر گرفته شد پرداخت خواهد شد تا فدراسیون‌ها مشکلی نداشته باشند. این در حالی است که وضعیت اعتبارات دولت نیز در شرایط کنونی قابل پیش‌بینی نبود، اما دولت همواره این همراهی را با وزارت ورزش و مجموعه ورزش کشور داشته است.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها