date_range جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۳:۴۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

ادامه برجام با محور اروپا برای سرگرم کردن ایران است

ادامه برجام با محور اروپا برای سرگرم کردن ایران است

قزوین- نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه قزوین گفت: برجام خاطره تلخ و ناکامی مذاکره‌کنندگان را تداعی می‌کند و امروز بار دیگر آمریکا مدیریت برجام را با محور اروپا دنبال می‌کند تا ما را سرگرم کند.

آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه که با حضور مردم مومن در مسجدالنبی برگزار شد با اشاره به بیانات رهبری در خصوص حوادث اخیر و تشکر از مردم برای حضور در صحنه اظهارداشت: رهبر انقلاب هزار بار از مردم هوشیار کشور که در مقابل دشمن حماسه آفریدند تشکر کردند که نشان می دهد مردم بخوبی در برابر فتنه عکس العمل نشان دادند.

وی اضافه کرد: وقتی ولی فقیه اینگونه از مردم تشکر می کنند ما هم وظیفه داریم از شما افراد بصیر قدردانی کنیم که وقتی فهمیدید فتنه گران قصد آتش زدن قرآن و مسجد و مراکز دینی را دارند غیرت دینی شما را آرام نگذاشت و به صحنه آمدید و حماسه ای دیگر خلق کردید.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین تصریح کرد: در روزگاری که استکبار به سرکردگی ترامپ رئیس جمهوری دیوانه و همکاری صهیونیست ها و بودجه سعودی ها بار دیگر منافقان را وارد صحنه می کنند تا به خیال خود به نظام آسیب برسانند تنها با حضور حماسی مردم این فتنه پایان می یابد.

وی گفت: فتنه ها این بار نیز با اعتصام به ریسمان الهی و وحدت توحیدی خاموش شد و یک بار دیگر عزت مسلمانان و نظام جمهوری اسلامی به جهان نشان داده شد.

امام جمعه قزوین یادآورشد: شکست مفتضحانه مثلث شوم صهیونیسم، سعودی و منافقان نشان داد جامعه شناسی آنها ضعیف است و اخباری که به آنها می رسد اشتباه است لذا گاهی به وجد می آیند که به جمهوری اسلامی آسیب بزنند اما واقعیت جامعه را که می بینند خاطرات نهضت تنباکو، پیروزی انقلاب برای آنها زنده شده و عصبانی می شوند.

ادامه برجام با محور اروپا برای سرگرم کردن ایران است

وی اظهارداشت: دشمن این بار نیز با همه اتحادش شکست خورد و سرش به سنگ خورد و امروز باید گفت هرجا که مسئولان سخنان رهبری را جدی نگرفته اند ما آسیب دیده ایم و هر جا اطاعت کرده ایم به موفقیت رسیده ایم.

اقتصاد مقاومتی را جدی بگیریم

عابدینی گفت: حواسمان را جمع کنیم و اگر رهبری فرمودند اقتصاد مقاومتی راه نجات اقتصاد کشور است باید برای اجرای آن برنامه ریزی کنیم تا این رهنمود عملی شود.

وی اضافه کرد: اگر رهبری گفتند به دشمن اعتماد نکنیم باید بدانیم منفعت ما در این رهنمود است زیرا در اعتماد جز زیان و تحریک بدخواهان چیزی نصیبمان نمی شود.

خطیب جمعه قزوین بیان کرد: استان قزوین منطقه ای صنعتی، کشاورزی و دانشگاهی است و نیروهای فعال و غیرتمندی دارد و خدا حجت را بر ما تمام کرده و از مسئولان انتظار داریم از این ظرفیت ها برای ایجاد اشتغال استفاده کنند.

امام جمعه قزوین اظهارداشت: همه ظرفیت های اشتغال در استان فعال است و با یک مدیریت منطقی و با تدبیر و دلسوزی می توانیم اشتغال را محقق کنیم.

وی گفت: همان نقطه ضعفی که دشمن از آن سوء استفاده می کند باید برای مسئولان ما مورد نگرانی باشد و با رفع آن بسرعت اقدام کنند تا سایر بخشهای کشور نیز فعال شود.

مبارزه با مفسدان اولویت مسئولان باشد

عابدینی اضافه کرد: قرار نیست همه مدیران به فساد آلوده شوند و همان تعداد اندک هم اگر فاسد باشند برای ما آسیب رسان است البته ما قدردان مدیران پاک دست، دلسوز و زحمتکش که تعدادشان بسیار است هستیم و برای موفقیت آنها دعا می کنیم.

وی بیان کرد: باید مدیران با مفسدان زمین خوار و کارخانه خوار مبارزه کنند و مدیری که یک کارخانه را به نابودی کشانده و کارگران را بیکار می کند و مدیری که از موقعیت خود سوء استفاده می کند باید مجازات شود.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین اظهارداشت: کسانی که افراد لایق را به انزوا می کشانند و فرصت خدمت را از افراد دلسوز می گیرند باید کنار گذاشته شوند و مسئولان تلاش کنند تا مدیران فاسد از دایره مدیریتی جامعه خذف شوند.

ادامه برجام با محور اروپا برای سرگرم کردن ایران است

بحران آب جدی است. مردم صرفه جویی کنند

آیت الله عابدینی با ابراز نگرانی از بحران آب در استان یادآورشد: امروز در شرایط بسیار بحرانی قرار داریم  و باید کشاورزان و مردم در مصرف آب صرفه جویی کنند تا دچار بحران نشویم.

وی اضافه کرد: باید مدیریت آب را بسیار جدی بگیریم و در شرایطی که نسبت به درازمدت با کاهش ۵۷ درصدی و در کوتاه مدت با کاهش ۳۷ درصدی مواجهیم از اسراف خودداری کنیم.

امام جمعه قزوین گفت: لازم است بسرعت برای اجرای آبیاری مدرن در بخش کشاورزی اقدام کنیم تا از توسعه بحران بیابانی و خشکسالی جلوگیری شود.

بیابانی شدن دشت قزوین را جدی بگیریم

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین تصریح کرد: دشت قزوین با دو خطر بیابانی شدن و فرونشست زمین روبروست و اگر بحران ادامه یابد با پدیده ریزگرد مواجه خواهیم شد که استانهای تهران و البرز را نیز تهدید خواهد کرد و محیط زیست در خطر جدی است.

وی گفت: موضوع کم آبی بسیار جدی است و باید بسرعت جلوی بحران را با صرفه جویی و اجرای آبیاری مدرن بگیریم.

برجام با محور اروپا می خواهد ما را سرگرم کند

آیت الله عابدینی بیان کرد: وقتی اسم برجام مطرح می شود خاطره تلخ و ناکامی مذاکره کنندگان تداعی می کند که خسارتهای زیادی به ما وارد کرده است و امروز بار دیگر آمریکا مدیریت این بحران را بدست گرفته تا با محور اروپا فرصت سوزی کند.

وی اضافه کرد: ۴ سال است وقت خود را به برجام سپری کردیم و خسارت دیده ایم و همه فهمیدند که نباید به آمریکا اعتماد می کردیم و امروز برجام محکم تر از گذشته در صدد آسیب رساندن به کشور است و تحریم بیشتر شده است.

ادامه برجام با محور اروپا برای سرگرم کردن ایران است

عابدینی گفت: با برجام، تحقیر و توهین در عرصه های جهانی افزایش یافت و هر چه دیدیم شر و ضرر بود و آنقدر افتضاح شده که صدای همه را درآورده است و امروز در یک حرکت فریبنده می خواهند با کمک اروپا وقت ما را تلف کنند و به کشور آسیب بزنند.

امام جمعه قزوین با اشاره به سالروز فرار شاه نیز اظهارداشت: سرنوشت شاه باید درس عبرتی برای همه کسانی باشد که با آمریکا بیعت کردند و اسرائیل را حامی خود دانستند و به فلاکت رسیدند.

خطیب جمعه قزوین در خصوص وخامت حال شیخ زکزاکی و ضرورت بیداری ملت آفریقا و قیام علیه ظلم و ستم  مطالبی بیان کرد و نیز یاد شهدای فدائیان اسلام شهدا نواب صفوی، واحدی، ذوالقدر و طهماسبی را نیز گرامی داشت.

تصویرها
ادامه برجام با محور اروپا برای سرگرم کردن ایران است
ادامه برجام با محور اروپا برای سرگرم کردن ایران است
ادامه برجام با محور اروپا برای سرگرم کردن ایران است
نمایش موجودیت‌ها