date_range شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۳۱:۰۰ ق.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

عاشورزاده: مدت زمان طلا نگرفتن من به اندازه ماندن رونالدو پشت خط مسی نیست/ امیدوارم کابوس تمام شود

عاشورزاده: مدت زمان طلا نگرفتن من به اندازه ماندن رونالدو پشت خط مسی نیست/ امیدوارم کابوس تمام شود
دسته خبری: ورزش|تکواندو

عضو تیم ملی تکواندو با بیان اینکه تمام در ورزش حرفه‌ای امکان پیش‌بینی وجود ندارد، گفت: امیدوارم به کابوس 2 ساله‌ام پایان دهم.

فرزان عاشورزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم ، در خصوص شرایط خود در آستانه بازی‌های آسیایی 2018 اظهار داشت: در حال حاضر آخرین مراحل تمرینات را در ایران سپری می‌کنیم و خدا را شکر به اوج آمادگی دست پیدا کرده‌ایم. قرار است یکشنبه 21 مردادماه آخرین تمرین خود را در ایران انجام دهیم و بعد از رسیدن به جاکارتا نیز 4 جلسه پایانی تمرینات را داشته باشیم.

وی با تاکید بر آمادگی بالای خود برای حضور در بازی‌های آسیایی گفت: خیلی وقت بود به این آمادگی ایده‌آل نرسیده بودم. خودم از شرایطم خیلی راضی هستم و امیدوارم با حفظ این شرایط در روز 29 مردادماه به یک مدال خوشرنگ دست یابم و دل مردم و همه کسانی که برای من زحمت کشیدند را شاد کنم. 

دارنده نشان طلای بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون در پاسخ به این سوال که مانند دوره گذشته به دنبال کسب مدال طلا خواهد بود، به تسنیم گفت: تمام تلاش خود را برای کسب مدال طلا انجام خواهم داد اما در ورزش حرفه‌ای امکان پیش‌بینی وجود ندارد. مدال طلا نگرفتن من به اندازه پشت خط ماندن رونالدو مقابل مسی نیست. رونالدو سه سال برای کسب عنوان بهترین بازیکن جهان  پشت سر مسی ماند و خود را باد زد اما مردانه تا آخر جنگید و در نهایت به توپ طلا رسید و چند سال نیز این عنوان را تکرار کرد.

عاشورزاده تصریح کرد: ورزش حرفه‌ای غیرقابل پیش‌بینی است و اصلا نمی‌شود نتیجه را از قبل پیش‌بینی کرد. اگر قرار بود مسابقات را نسبت به عملکرد دوره گذشته بازیکنان پیش‌بینی کنند اصلا رقابت‌ها را برگزار نمی‌کردند. ورزش حرفه‌ای بالا و پایین زیاد دارد اما از شرایط خودم خیلی راضی هستم و برای حضور در میدان مسابقه لحظه شماری می‌کنم. امیدوارم یک مدال خوشرنگ کسب کنم و کابوس 2 ساله عدم کسب مدال طلا را جبران کنم.

وی در پاسخ به این سوال که به انتقام شکست دیدار نهایی مسابقات قهرمانی آسیا از حریف کره‌ای فکر می‌کند، گفت: اصلا به فکر انتقام نیستم اما برای مبارزه با او لحظه‌ شماری می‌کنم. در دیدار نهایی قهرمانی آسیا بعد از، از دست دادن اعتماد به نفسم با او مبارزه کردم و در نهایت 5 بر 4 شکست خوردم. در حال حاضر اعتماد به نفسم را به دست آوردم و امیدوارم از راهنمایی مربیان استفاده کنم و بهترین عملکرد را مقابل حریفان و به خصوص حریف سرسخت کره‌ای داشته باشم.

قهرمان پیشین تکواندو جهان در خصوص تکرار عنوان قهرمانی تیمی دوره گذشته بازی‌های آسیایی اظهار داشت: دوره گذشته یا حتی دوره‌های قبل‌تر شرایط متفاوتی با این دوره از مسابقات داشت. در اینچئون مسابقات در 8 وزن برگزار می‌شد و هر کشوری مجاز به حضور 6 بازیکن بود اما در این دوره مسابقات در 4 وزن المپیک به اضافه یک وزن دیگر برگزار خواهد شد.

عاشورزاده اضافه کرد: با حضور اوزان المپیکی رقابت‌ها قطعا سخت‌تر شده است اما فکر می‌کنم در این شرایط نیز شانس کسب 2 مدال طلا از چهار وزن المپیکی را داریم. در سه وزن دیگر نیز امکان کسب مدال را داریم اما پیش‌بینی من این است که حداقل توانایی کسب 2 مدال طلا را داریم. امیدوارم در هر 5 وزن به مدال طلا دست پیدا کنیم اما واقعا این مهم کار سختی خواهد بود.

وی در خصوص شرایط سایر اعضای تیم ملی تکواندو عنوان کرد: همه بچه‌ها از شرایط روحی و جسمانی خوبی برخوردار هستند و امیدوارم این آمادگی را در روز مسابقه نیز حفظ کنم و مشکلی برای هیچ کدام از اعضای تیم ملی پیش نیاید.

قهرمان مسابقات تکواندو بازی‌های آسیایی اینچئون در خصوص مصدومیت کیمیا علیزاده گفت: معمولا من در صفحات اجتماعی کمتر پست می‌گذارم اما وقتی یک لحظه خود را جای کیمیا علیزاده گذاشتم از نظر روانی به هم ریختم. تنها کاری که در آن لحظات از دستم بر می‌آمد، ابراز همدردی با کیمیا علیزاده در صفحات اجتماعی بود. علیزاده ورزشکار بسیار جوانی است و قصد داشت  اولین حضور خود در بازی‌های آسیایی را تجربه کند. از طرفی دیگر کیمیا علیزاده پرچمدار کاروان ورزش ایران و پرچمدار کل دختران ورزش کشور بود.

عاشورزاده خاطرنشان کرد: علیزاده توانایی کسب مدال در اندونزی و اثبات توانایی خود را داشت اما حادثه مانع از این کار شد. خیلی برای علیزاده ناراحت هستم اما برای او آرزوی سلامتی و کسب موفقیت در میادین آینده را دارم.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها