date_range چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۳۳:۰۰ ق.ظ

افتتاح اسکله رو- رو ریلی بندر امیرآباد دریای خزر تا 8 ماه دیگر

افتتاح اسکله رو- رو ریلی بندر امیرآباد دریای خزر تا 8 ماه دیگر

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد که در همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر سخن می‌گفت از افتتاح اسکله رو- رو ریلی بندر امیرآباد تا 8 ماه دیگر خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر به میزبانی سازمان بنادر و دریانوردی با حضور محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و نمایندگان کشورهای روسیه، ترکمنستان، آذربایجان، تاجیکستان، قزاقزستان، گرجستان، هند و افغانستان در ساری آغاز به کار کرد.

قرار است در این همایش علاوه بر معرفی فرصت های سرمایه‌گذاری کشورهای شرکت کننده، تفاهمنامه‌ای در این رابطه امضا شود.

معرفی فرصت های سرمایه گذاری از سوی رئیس اتاق بازرگانی استان مازندران، وادیم کاپی اف فعال اقتصادی در بندر انزلی، مدیر بندر ترکمن باشی ترکمنستان و... از دیگر برنامه‌های اعلام شده همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر است.

* افتتاح اسکله رو- رو ریلی بندر امیرآباد تا 8 ماه دیگر

در مراسم آغاز به کار این همایش مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با بیان این‌که اسکله رو- رو ریلی بندر امیرآباد تا پایان امسال افتتاح می شود، اظهار کرد: سال گذشته  حدود 500 هزار تن صادرات از بندر امیرآباد انجام شدهو ه امیدواریم امسال این میزان در سالجاری با همکاری بیشتر بین کشورها، رشد مناسب‌تری یابد.

سیاوس رضوانی افزود: همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر به ارایه راهکارها و بررسی چالش های موجود می پردازد و محورهایی از جمله نقش بنادر و کیفیت خدمات، نقش قوانین، وضعیت سیاسی بین کشورها، سرمایه گذاری های خوب بنادر شمالی دارد که در نظر داریم به تحقق آنها دست یابیم.

وی با بیان این‌که در صورت تحقق محورهایی که برای همایش در نظر گرفتیم توسعه پایدار اتفاق می افتد و صادرات در بنادر کشور ارتقا می یابد، تصریح کرد: به دنبال استفاده بهینه از ظرفیت های خالی بنادر شمالی کشور هستیم و برگزاری چنین همایشی به ما در تحقق این هدف کلان کمک فراوانی خواهد کرد.

وی تاکید کرد: متنوع کردن کالاها در بنادر کشور و توسعه آنها از دیگر اهدافی است که دنبال می کنیم، معتقدیم صادرات به این هدف کمک می کند. ترانزیت نیز دیگر فرصتی است که به تنوع دادن به کالاها در بنادر و توسعه آنها کمک می کند که در نظر داریم در ماه های آتی همایشی تحت عنوان ترانزیت کالا در بنادر شمالی کشور را نیز برگزار کنیم.

مدیر بندر و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با تاکید بر اینکه علاقمندی کشورهای حاشیه خزر به سرمایه گذاری در ایران زیادی است، گفت: با افتتاح اسکله رو- رو ریلی بندر امیرآباد تا پایان سال بخشی از اهداف موردنظر و کلان ما در زمینه همکاری با کشورهای حاشیه خزر در زمینه صادرات و ترانزیت محقق خواهد شد.

انتهای پیام/

 

نمایش موجودیت‌ها