date_range یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۰۴:۰۰ ب.ظ

آزادی محکومان غیرعمد از طریق سامانه رضوان

آزادی محکومان غیرعمد از طریق سامانه رضوان

آستان قدس رضوی در راستای ویژه‌برنامه‌های دهه کرامت با تعریف بخش واریز وجوهات شرعی در نرم‌افزار موبایلی «رضوان» امکان پرداخت کمک‌های نقدی خیرین را جهت آزادی بدهکاران مالی تحت حمایت ستاد دیه فعال کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس در آستانه میلاد امام رضا (ع) علاوه بر اقدامات خدام آستان قدس در راستای آزادی 80 زندانی غیرعمد استان خراسان‌رضوی، امکان واریز وجوهات و نذورات نیکوکاران درسامانه‌های پرداختی حرم مطهر فعال شد که از این محل تا کنون زمینه آزادی تعدادی از بدهکاران غیربزهکار تامین شده است.

امسال ستاد دیه استان خراسان رضوی با مشارکت معاونت اماکن متبرکه، اداره کفشداران، مدیریت امور خدام و معاونت تبلیغات آستان قدس، با محوریت اخذ گذشت از شکات خصوصی و فراهم نمودن زمینه آزادی جمعی از زندانیان سرپرست خانواده دوازدهمین دوره طرح «یا ضامن آهو» را در سطح ندامتگاه این استان برگزار کرده و در روزهای باقیمانده از دهه کرامت آیین‌های آزادی را برگزار خواهد کرد.

آزادی 40 محکوم غیرعمد زندان مرکزی مشهد

فردا عصر (یکم مرداد) طبق جدول تعیین شده علاوه بر برنامه‌هایی که در برخی از زندان‌های سطح استان برگزار خواهد شد، آیین آزادی 40 زندانی ندامتگاه وکیل‌آباد در مرکز استان با حضور سید اسدالله جولایی مدیر عامل ستاد دیه کشور، سید مرتضی بختیاری رییس هیات امناء ستاد دیه کشور و قائم مقام آستان قدس رضوی، رییس کل دادگستری استان، دادستان، شهردار و جمعی از خدام آستان مطهر حضرت ثامن برگزار خواهد شد.

در این مراسم 40 بدهکار دیه و مالی با مجموع بدهی بالغ بر یک میلیارد و 300 میلیون تومان طی مراسمی با مشایعت خادمان رضوی از بند آزاد و به آغوش خانواده‌های خود باز خواهند گشت.

گفتنی است، در شب میلاد امام رضا (ع) نیز طی مراسمی با حضور تولیت آستان قدس رضوی ضمن پخش نماهنگی از تلاش‌های حبس‌زداء خادمان حرم در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها گزارشی از وضعیت 727 زندانی غیرعمد استان برای زائران و مجاوران صحن مطهر قرائت خواهد شد.

انتهای پیام /

نمایش موجودیت‌ها