date_range چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۰۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

راه‌اندازی خط هوایی اختصاصی در مازندران برای جابجایی گردشگران

راه‌اندازی خط هوایی اختصاصی در مازندران برای جابجایی گردشگران

استاندار مازندران از راه‌اندازی خط اختصاصی هوایی در مازندران برای جابجایی گردشگران خبر داد و گفت: توسعه صنایع دریایی سرفصل تنوع‌بخشی در صادرات دریای خزر است که می‌تواند بر کارآفرینی و اشتعال مولد در کشور بسیار موثر باشد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم ،  محمد اسلامی در همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر با بیان این‌که دریا  فرصت مغتنم و گران بها برای ملت ایران و همه کشور های پیرامون خزر است که متاسفانه به نحو مطلوبی مورد استفاده قرار نگرفته است، اظهار کرد: صلح، ثبات و امنیت از عوامل تعیین کننده در دنیای تجارت محسوب می شود، و از آنجا که ایران چنین ویژگی دارد می تواند با کشورهای همسایه روابط تجاری خوبی برقرار کند.

وی با بیان این‌که دسترسی به اقیانوس هند در جنوب ، ضرورت فعال سازی کریدور شمال - جنوب را بیش از پیش می کند، گفت‌وگوهای دو روزه در همایش توسعه صادرات در خزر را بر اتخاذ تصمیمات جدید جهت توسعه روابط و دست یابی به همزیستی مسالمت آمیز پایدار بین کشور  موثر دانست.

وی با اشاره به اهمیت حمل و نقل دریایی به عنوان سرفصل دیگری از همکاری تجاری، از انجام سرمایه گذاری های گسترده در بنادر شمالی ایران به ویژه در زیرساخت های بندر امیرآباد خبر داد و گفت: یک خط هوایی اختصاصی در مازندران جهت جابجایی گردشگران و مسافران دریای خزر ایجاد می شود.

استاندار مازندران تاکید کرد:‌توسعه صنایع دریایی سرفصل تنوع‌بخشی در صادرات دریای خزر است که می تواند بر کارآفرینی و اشتعال مولد در کشور بسیار موثر باشد.

اسلامی همچنین محصولات باغی، صنایع پروتئینی و محصولات کشاورزی در مازندران را دیگر سرفصل توسعه صادرات از خزر  اعلام کرد و گفت: بندر امیر آباد از این حیث موقعیت بسیار مناسب دارد.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها