date_range جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۰۴:۰۰ ب.ظ

باید دریچه نفوذ دشمن را ببندیم/ دشمنان از نقاط ضعف سواستفاده می‌کنند

باید دریچه نفوذ دشمن را ببندیم/ دشمنان از نقاط ضعف سواستفاده می‌کنند
دسته خبری: سیاست|مجلس

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه باید دریچه نفوذ دشمن را ببندیم گفت: مسئولان باید نقاط ضعف را در کشور مرتفع کنند، چراکه دشمنان از نقاط ضعف سواستفاده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آیت‌الله شیخ مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه امروز کرمانشاه با اشاره به اینکه مسؤولان باید نقاط ضعف را در کشور مرتفع کنند، اظهار داشت: دشمنان از نقاط ضعف سوءاستفاده می‌کنند.

امام جمعه کرمانشاه به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از مردم قم اشاره کرد و ادامه داد: مشکلات همچون زخمی است که باید درمان شود، وگرنه دشمنان همچون مگس و میکروب روی زخم قرار می‌گیرند و از مشکلات قابل حل، بحران و مسائل بزرگ‌تر می‌سازند.

نماینده ولی‌ فقیه در استان کرمانشاه با بیان اینکه رهبر فرزانه انقلاب از ملت ایران قدردانی کردند، عنوان کرد: برخی از افراد جامعه از قشر محروم هستند و اعتراض برای رسیدگی مسؤولان مربوطه به مشکلات مردم یک حق طبیعی است و متولیان امر نیز باید با جدیت و هر چه سریع‌تر تمام توان خویش را برای رفع این مشکلات به‌کار بگیرند.

وی آتش زدن اماکن مقدس و خسارت به اموال عمومی با سوءاستفاده از وضعیت موجود را محکوم کرد و با غیرقانونی خواندن اقداماتی همچون آتش زدن پرچم کشور به‌عنوان نماد ملی ملت ایران، تاکید کرد: رئیس‌جمهور آمریکا مدعی ترس ایران از آمریکا شده بود که باید گفت ایران دهه 50 آمریکا را از این سرزمین بیرون کرد و طی سال‌های اخیر از منطقه خاورمیانه بیرون کرد که این آیا نشانه ترس است؟

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه از دولت خواستار رفع مشکلاتی همچون بیکاری، رکود، تورم و مشکلات اقتصادی در جامعه شد و گفت: باید دریچه نفوذ دشمن را ببندیم و دولت قادر به برطرف کردن این زخم‌ها است.

خطیب نماز جمعه کرمانشاه اجرای اقتصاد مقاومتی را راه‌حل رفع مشکلات اقتصادی در کشور دانست و خاطرنشان کرد: امروز قشر ضعیف نباید زیر فشار قرار داشته باشد و مشکلاتی همچون نداشتن مسکن و اشتغال برای جوانان یک معضل بزرگ است.

امام جمعه کرمانشاه رونق کسب و کار، توجه به قشر ضعیف جامعه، اجرای اقتصاد مقاومتی و مقابله با کالاهای وارداتی که نمونه داخلی آن وجود دارد و قاچاق را از راهکارهای رفع مشکلات موجود برشمرد و گفت: وقایع مدت اخیر و حماسه وحدت و همدلی مردم در دفاع از اسلام، انقلاب و ولایت موجب ناکامی توطئه‌های شوم آمریکا شد.

خطیب نماز جمعه کرمانشاه توطئه‌های چهار دهه اخیر دشمنان و استکبار جهانی برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی و ملت ایران را مورد یادآوری قرار داد و تصریح کرد: منافقان که دستشان به خون 17 هزار ایرانی آلوده است، در اغتشاشات دست داشتند.

وی با تاکید بر اینکه شهید حججی‌ها در برابر توطئه دشمن می‌ایستند و ملت ایران با حضور خویش همواره پاسخ دشمنان را می‌دهند، متذکر شد: ملت ایران این‌بار نیز پاسخ محکمی به رئیس‌جمهور نیمه‌عاقل آمریکا دادند.

علما به مناسبت‌های تقویمی همچون سالروز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی به فرمان امام خمینی(ره)، 26 دی ماه سالروز فرار شاه معدوم از کشور، سالروز شهادت شهیدان نواب‌صفوی، طهماسبی، برادران واحدی و ذوالقدر (فداییان اسلام) و 29 دی ماه، روز غزه اشاره کرد و گفت: دفاع از مستضعفان و مبارزه با استکبار و ظلم از ارکان اصلی دین اسلام است که باید همواره مورد توجه قرار بگیرد.

انتهای پیام/چ

نمایش موجودیت‌ها