date_range چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۳۱:۰۰ ق.ظ

از عملی نشدن دستورات دولت برای مبارزه با فساد در شگفتم

از عملی نشدن دستورات دولت برای مبارزه با فساد در شگفتم

یک عضو مجلس خبرگان گفت: الان می‌گویند که ما بازار موبایل را درست می‌کنیم اما چکار کردند؟ فقط حرف زدند. با حرف زدن که کاری انجام نمی‌شود. مگر می‌شود که دولت به‌عنوان قوای اجرایی کشور دستوری بدهد و عملی نشود؟ اینهایی که به دستورات دولت عمل نمی‌کنند چه کسانی هستند؟

آیت‌الله حسن ممدوحی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که با توجه به دستور رئیس‌جمهوری به سه وزارت‌خانه برای پیگیری موضوع فساد در واردات خودرو، عملکرد دولت در برخورد با فساد را در پنج سال گذشته چگونه ارزیابی می‌کنید، اظهار کرد: من نمی‌خواهم به بحث‌ها در این زمینه دامن بزنم ولی ما که تا به‌حال و در این مدتی که چنین گرفتاری‌هایی پیش آمده، اقدام مؤثری از دولت ندیدیم.

وی افزود: چطور است که عده‌ای می‌توانند دستور رئیس‌جمهوری در زمینه برخورد با فساد را ندیده بگیرند؟ مقام معظم رهبری مکرراً دستور داده‌اند و تاکید کرده‌اند که موضوع فساد پیگیری شود و مسئله برای مردم روشن شود که چه کسانی در این زمینه نقش داشته‌اند اما در عین حال می‌بینیم که هر روز گرانی و مشکل بیشتر می‌شود.

این مدرس حوزه علمیه قم با اشاره به وعده‌های دولت برای کنترل بازار موبایل، گفت: الان می‌گویند که ما بازار موبایل را درست می‌کنیم اما چکار کردند؟ فقط حرف زدند. با حرف زدن که کاری انجام نمی‌شود. مگر می‌شود که دولت به عنوان قوای اجرایی کشور دستوری بدهد و عملی نشود؟ اینهایی که به دستورات دولت عمل نمی‌کنند چه کسانی هستند؟ حتماً پشت آنان به جایی گرم است که دستورات دولت اجرایی نمی‌شود.

ممدوحی تاکید کرد: وضعیت فعلی برای من واقعاً مبهم است. من از اوضاع فعلی و عملی‌نشدن دستورات دولت برای برخورد با فساد در شگفتم. این‌ها نمی‌خواهند اقدامی کنند و گرنه که کاری ندارد. مردم در طی این مدت سرگردان شده‌اند. گرانی بیداد می‌کند و طرف می‌گوید توانایی خرید یک هندوانه یا خربزه برای خانواده‌اش را ندارد.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پایان اظهار کرد: آن کسانی که باید در این شرایط کاری کنند، اقدامی انجام نمی‌دهند؛ نه وزارت صنعت، نه وزارت اقتصاد اقدامی انجام نمی‌دهند و نمی‌دانم چرا چنین است، من از چنین اوضاعی تعجب می‌کنم.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها