date_range دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۰۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

کنفدراسیون وزنه‌برداری آسیا باحجاب بانوان ورزشکار موافقت کرد

کنفدراسیون وزنه‌برداری آسیا باحجاب بانوان ورزشکار موافقت کرد

مهدی‌شهر- رئیس فدراسیون وزنه‌برداری با بیان اینکه فعالیت وزنه‌برداری بانوان در کشور مطلوب است، گفت: کنفدراسیون وزنه‌برداری آسیا باحجاب بانوان ورزشکار موافقت کرد.

علی مرادی بعدازظهر دوشنبه در مراسم آغاز به‌کار نخستین خانه وزنه‌برداری بانوان استان سمنان در مهدی‌شهر ضمن بیان اینکه با افتتاح و بهره‌برداری از این مجموعه امیدواریم شاهد درخشش جهانی بانوان ورزشکار باشیم، ابراز داشت: کنفدراسیون وزنه‌برداری آسیا باحجاب بانوان ورزشکار موافقت کرد لذا ازاین‌پس این ورزشکاران برای حضور در مسابقات بین‌المللی مشکلی نخواهند داشت.

وی بابیان اینکه به دنبال ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ورزش قهرمانی در کشور هستیم، افزود: برای فراهم کردن امکانات لازم درزمینهٔ وزنه‌برداری بانوان و آقایان ابتدا باید نسبت به کشف استعدادهای موجود با همکاری آموزش‌وپرورش اقدام کنیم که شناسایی استعدادها و نخبه‌پروری در دستور کار فدراسیون قرار دارد.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری بابیان اینکه اقدامات زیربنایی به کشف استعدادها و پدیده‌های جدید در این رشته منتهی خواهد شد، ابراز داشت: در نظر داریم تا با همکاری وزارت ورزش و جوانان امکان ایجاد این رشته ورزشی را در بیشتر شهرهای ایران فراهم کنیم که با افتتاح خانه وزنه‌برداری مهدی‌شهر امیدواریم شاهد معرفی استعدادهای شاخص به جامعه ورزشی کشور باشیم.

مرادی بابیان اینکه تیم ملی ایران برای حضور در مسابقات جاکارتا بالای ۸۵ درصد آمادگی دارد، تصریح کرد: ملی پوشان هم‌اکنون در آخرین اردوی خود در مازندران به سر می‌برند که بعدازآن به تهران بازخواهند گشت.

وی بابیان اینکه از ورزشکاران و قهرمانان مدال‌آور کشوری و بین‌المللی حمایت خواهیم کرد، افزود: علاوه بر آموزش‌وپرورش و فدراسیون باید ادارات ورزش سطح استان‌ها نیز نسبت به کشف استعدادهای ورزشی اقدام کنند که قطعاً گام‌های اولیه آن‌ها می‌تواند منجر به معرفی مدال‌آوران نسل جدید در رشته وزنه برداری قلمداد شود.

نمایش موجودیت‌ها