date_range پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۳۲:۰۰ ب.ظ

ذخیره‌سازی کالاهای اساسی در دستور کار دستگاه‌های قزوین است

ذخیره‌سازی کالاهای اساسی در دستور کار دستگاه‌های قزوین است

قزوین-ایرنا-معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: ذخیره‌سازی کالاهای اساسی حداقل برای سه ماه باید در دستور کار تمام مسئولان امر باشد.

به گزارش ایرنا منوچهر حبیبی روز پنجشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان قزوین افزود: باید تمام مسئولان پیش بینی های کافی برای تامیین کالاهای اساسی را داشته باشند.
وی افزود: تمام مدیریت ذخیره سازی ها استانی بوده و هر استانی باید با توجه به ظرفیت خود کالاهای اساسی را ذخیره و در صورت نیاز به بازار عرضه کند.
حبیبی با اشاره حساسیت موضوع ذخیره سازی کالاهای اساسی گفت: ذخیره سازی ها از روز شنبه باید آغاز شود و باید دستگاه ها به صورت روزانه گزارش عملکرد ذخیره سازی خود را به دفتر اقتصادی استانداری اعلام نمایند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین خاطر نشان کرد: هرکسی در بحث ذخیره سازی اقلام اساسی کوتاهی به خرج دهد به نحوی دشمن نظام جمهوری اسلامی بوده و از به سختی افتادن مردم خوشحال می شود، و به طور حتم با مسئول خاطی برخورد خواهد شد.
وی با یادآوری اهتکار برخی از اقلام اساسی در بازار گفت: در شرایط فعلی نظارت بر بازار از الویت های اصلی این ستاد بوده و تمام دستگاه های نظارتی باید بیش از پیش با رصد بازار از آشفتگی احتمالی آن جلوگیری کنند.
وی افزود: با برنامه ریزی صحیح ومدیریت منسجم بین تمام دستگاه ها می توان این نوسانات موجود را به خوبی مدیریت کرده و پشت سر گذاشت
حبیبی با اشاره به لزوم تشکیل ستاد تنظیم بازار استان در هفته گفت: تمام دستگاه ها باید به صورت منسجم از وضعیت کنونی بازار اطلاعات جامعی برای برنامه ریزی دقیق داشته باشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: قیمت مرغ به هیچ عنوان فراتر از75 هزار ریال نباید سعود کرده زیرا بالاتر از این قیمت هیچ توجیهی نزد مردم نخواهد داشت و موجب به سختی افتادن اقشار کم درآمد برای تامیین گوشت سفید می شود.
وی افزود:ذخیره سازی سویا و جو برای استان قزوین از محل خریدهای خارجی می باشد و باید این خرید ها در اسرع وقت به داخل استان منتقل شوند

**تنها مرجع قیمت گذاری در کشور سازمان حمایت از مصرف کننده است
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قزوین نیز گفت:بر اساس مصوبه هیات دولت و ابلاغ ریاست محترم جمهوری،سازمان حمایت از مصرف کنندگان تنها مرجع رسمی قیمت گذاری در کشور است و قیمت گذاری نهاد های دیگر غیر قانونی می باشد.
علی پرزحمت ضمن ارائه گزارشی از روند قیمت ها در بازارفعلی،خواستار تسریع در تعیین و معرفی مباشرین تامین اقلام اساسی در استان قزوین شد و گفت: امروز باید در کنار بخش خصوصی باشیم تا با تعامل دوسویه دولت و بخش خصوصی بتوانیم در راه کنترل قیمت ها ، تنظیم بازار و تامین اقلام اساسی مردم در سطح بازار قدم برداریم.
وی افزود: فقط کالاهای گروه یک شامل کالاهای اساسی مشمول مصوبات کارگروه تنظیم بازار استان می باشد و کالاهای گروه دو و سه در کمیسیون نظارت استان طرح و تصمیمات مقتضی گرفته می شود.
رییس سازمان تعاون روستایی استان قزوین هم گفت : کار خرید شیر از دامداران استان قزوین آغاز شده و از هفته آینده روزانه یک واحد و مرکز خرید؛ شیر خریداری شده از کشاورزان را تحویل خواهد گرفت.
محمود محمودی در خصوص خرید گندم توسط تعاونی روستایی نیز اظهار کرد : در حال حاضر خرید گندم توسط ۱۰ مرکز و تعاونی زیر مجموعه این سازمان انجام می شود.
وی خاطر نشان کرد:تاکنون تعاون روستایی بیش از ۲۲ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری کرده است
وی افزود : همچنین با هماهنگی انجام شده چهار مرکز، کلزای کشاورزان را خریداری می کنند که تاکنون ۸۲۰۰ تن کلزا خریداری شده است.
نمایش موجودیت‌ها