date_range دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۳۳:۰۰ ب.ظ

4 محصول راهبردی حوزه وب در اصفهان رونمایی شد+جزئیات

4 محصول راهبردی حوزه وب در اصفهان رونمایی شد+جزئیات

چهار محصول فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از خمینی‌شهر، محمدجواد آذری‌جهرمی که برای سفری 2 روزه به اصفهان آمده است، پس از حضور در شورای اداری، بعد از ظهر امروز وارد شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان شد تا در کنار بازدیدی از شرکت‌های فناورانه این شهرک چند محصول جدید این شرکت‌ها را رونمایی کند.

چهار محصول فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان که امروز در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رونمایی شدند در حوزه امنیت فضای مجازی، رای‌گیری الکترونیک، پست الکترونیک و تحلیل ترافیک بودند.

1- فایروال وب اشتراکی که توسط شرکت فنی مهندسی آینده‌سازان پردازش امن تولید شده است، برنامه‌های کاربردی تحت وب با استقرار در کنار کارگزارهای وب یک سازمان و تمرکز بر روی ترافیک وب، حملات تحت وب را تشخیص داده و مانع از نفوذ هکرها به وب‌سایت‌ها می‌شود.

این نوع دیواره آتش با تمرکز بر پیام‌های ارسالی در لایه کاربرد شبکه و پروتکل‌های مربوط به وب، حملاتی را که از دید فایروال‌های عادی و سیستم‌های تشخیص نفوذ در لایه‌های پایین‌تر پنهان می‌مانند، تشخیص داده و عکس‌ العمل مناسبی را در برابر آن‌ها اتخاذ می‌کند.

2- نُهام که توسط شرکت مروارید پیام پرداز طراحی شده است، سامانه دیگری است که این سامانه، رای‌گیری الکترونیکِ امن راه دور بر اساس پیشرفته‌ ترین پروتکل‌های رمزنگاری و امنیتی را فراهم می‌کند، همچنین پروتکل‌های امن به کار گرفته شده در نهام ، علاوه بر افزودن ویژگی‌های کاربردی به فرآیند رای‌گیری سنتی، نهایت امنیت و اعتماد را برای رای‌دهندگان فراهم می‌آورد، تامین محرمانگی آرا و وارسی ‌پذیر بودن مراحل مختلف رای‌گیری از جمله مهم‌ ترین ویژگی‌های امنیتی نهام هستند.

3-صاپست نام محصول دیگری است که توسط شرکت ایده‌بنیان شریف طراحی شده و این فناوری نوین، مبتنی بر رمز داده‌هاست که یک کد را جایگزین آدرس و نشانی مرسوم کرده و سپس، متقاضی تا پایان عمر، تنها از یک کد به عنوان نشانی استفاده خواهد کرد و معضل تغییر آدرس برای همیشه برطرف و تمام مرسولات پستی در آخرین نقطه‌ای که متقاضی حضور دارد، به وی تحویل داده خواهد شد؛ همچنین در مواقع دلخواه، استفاده‌کنندگان می‌توانند آدرس خود را پنهان کرده و کد صاپست را جایگزین آن کنند.

4-سامانه تحلیل رفتاری ترافیک (NBA) که با شناخت رفتار ترافیک شبکه در سطح عمیق (DPI)، رفتارهای غیرطبیعی رخ داده در شبکه (مثل حملات جدید) را تشخیص داده و هشدار می‌دهد، توسط شرکت پیام پرداز طراحی و ساخته شده و توسط وزیر ارتباطات رونمایی شد.

شناسایی حملات ناشناخته (zero-day) در ستون فقرات شبکه با کمترین هزینه، ایجاد امکانات لازم برای تطابق‌سنجی فعالیت کاربران با استانداردهای امنیتی در سطح لایه کاربرد، تولید نشانه‌های ترافیکی ارزشمند جهت جرم‌شناسی، شناسایی حملات مانای پیشرفته (APT) با مجمتع‌سازی با SIEM ها جهت ایجاد SOC مدرن و ارائه امکانات لازم به تحلیلگران جهت ایجاد چرخهٔ شکار تهدیدات (Threat Hunting) از جمله قابلیت‌های این سامانه است.

به گزارش فارس، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با ایجاد و بهره‌برداری از مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری توانسته با نقش‌آفرینی در اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای رشد و توسعه بیش از 500 واحد فناوری، قدم‌هایی را در راه توسعه اقتصادی کشور بردارد.

انتهای پیام/ن

نمایش موجودیت‌ها