date_range جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۴:۳۵:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

ماموریت اصلی کارگزاران نظام زدودن فقر، تبعیض و فساد است

ماموریت اصلی کارگزاران نظام زدودن فقر، تبعیض و فساد است

شادگان - خطیب جمعه شادگان گفت: خادمی مردم در فضای نورانی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی از افتخارات ما است و ماموریت اصلی همه مدیران و کارگزاران نظام زدودن فقر، تبعیض و فساد است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مجید شرفی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شادگان که در محل مسجد حضرت امیرالمؤمنین (ع) برگزار شد، ضمن توصیه و سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا بهترین وسیله در زندگی انسان برای دوری از گناهان و نزدیکی به خداوند متعال است.

وی با اشاره به سالگرد تشکیل شورای انقلاب در ۲۲ دی‌ماه سال ۵۷ گفت: با تشکیل این شورا امید و اطمینان مردم به پیروزی انقلاب افزایش یافت و مرگ رژیم منحط سلطنتی مشاهده شد و با این تصمیم به موقع امام (ره)، سرنوشت ملت در حساس‌ترین لحظات رقم زده شد و زمینه برای تشکیل جمهوری اسلامی مهیا شد.

خطیب جمعه شادگان ادامه داد: این شورا با دستور امام خمینی (ره) تشکیل شد و امروز هم مقام معظم رهبری از آن حمایت می‌کنند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های خود با اشاره به فرار شاه خائن در ۲۶ دی‌ماه سال ۵۷ تصریح کرد: این روز در تاریخ انقلاب اسلامی به یاد ماندنی است.

حجت‌الاسلام شرفی افزود: این روز یک روز فرخنده برای ملت ما بود، زیرا فردی که به مردم ظلم می‌کرد با وحدت و همدلی مردم ایران مجبور به فرار از ایران شد.

وی در ادامه خطبه‌های خود با اشاره به محکومیت اغتشاشات اخیر در سطح کشور گفت: هوشیاری و حضور مردم در محکومیت اغتشاشات بار دیگر دشمن را سرافکنده کرد.

خطیب جمعه شادگان همچنین ضمن تشکر و قدردانی از حضور باشکوه مردم شهرستان شادگان در راهپیمایی ضد اغتشاشات گفت: امنیت و آرامش نعمتی است که خداوند به ملت ایران اسلامی هدیه نموده است و قدرت‌های غرب چشم دیدن این امنیت را ندارند بلکه می‌خواهند با ایجاد شکاف و دو دستگی باعث ناآرامی کشورمان شوند.

وی در فراز دیگری از خطبه‌های نماز جمعه گفت: یکی از افتخارات ما، خادمی مردم در فضای نورانی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی است و ماموریت اصلی همه مدیران و کارگزاران نظام زدودن فقر، تبعیض و فساد است.

حجت‌الاسلام شرفی با بیان اینکه دولت مبارزه با فقر و بیکاری و فساد اقتصادی و تبعیض را در اولویت قرار دهد، گفت: باید حل مشکل و خدمت به جامعه را در اولویت کاری خود قرار دهند و برای رفع بیکاری جوانان شهرستان تلاش کنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات اخلاقی و ناهنجاری‌های اجتماعی ریشه در فقر دارد، افزود: مسئولان برای رفع مشکلات اقتصادی مردم تدبیر و تلاش کنند.

خطیب جمعه شادگان در پایان با اشاره به موضوع فقر در شهر شادگان افزود: روزانه گزارش‌های متعددی از فقر و بیکاری مردم به من ارجاع داده می‌شود که باید مسئولان به فکر باشند و با ایجاد اشتغال برای آنان و از جمله جوانان از دغدغه‌های آنها بکاهند.

حجت‌الاسلام شرفی تاکید کرد: متاسفانه شرایط به‌گونه‌ای است که اکنون در شهرستان شادگان، فقر و بیکاری از در و دیوار شادگان بالا می‌رود و باید راهکاری برای کاهش آن اندیشید.

نمایش موجودیت‌ها