date_range دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۳۱:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

ارتباطی بین حوادث بصره و سفارت ایران در پاریس وجود ندارند

ارتباطی بین حوادث بصره و سفارت ایران در پاریس وجود ندارند
دسته خبری: سیاست|دولت

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ارتباط مستقیمی بین حمله به کنسولگری ایران در بصره و دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در پاریس وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «بهرام قاسمی» روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره ارتباط داشتن دو حادثه کنسولگری ایران در بصره و تلاش برای حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس اظهارداشت: میان این دو حادثه ارتباطی به صورت مستقیم وجود ندارد.
و ما در هر دو مورد موضع گیری انجام دادیم و مواضع خود را بیان کردیم.
وی تصریح کرد: مساله بصره و حمله به کنسولگری ایران توسط عناصر مشخص که وابستگی مشخصی به یکی از کشورهای شاید فرامنطقه ای داشتند، انجام شد.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی یادآور شد: آنها سعی کردند با این اقدام در یک برهه خاص از وضعیت عراق بر روابط دو کشور و دو ملت و تحولات داخلی این کشور تاثیر بگذارند که خوشبختانه همانگونه که پیش بینی می شد با توجه به میزان استحکام روابط و شناخت دولت ها از یکدیگر به اهداف خود نرسیدند.
قاسمی افزود: آنچه در پاریس اتفاق افتاد مساله دیگری است، گروهی که وابسته به یک گروه تروریستی هستند، این تعرض را انجام دادند که ناکام ماند و نتوانستند به داخل سفارت وارد شوند.
وی یادآور شد: البته صدماتی را به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس وارد کردند که در این خصوص هم به طور مستمر و با جدیت تمام با دولت فرانسه صحبت شد و اعتراض لازم صورت گرفت.
وی ادامه داد: مقامات فرانسوی در نهایت قول دادند تمهیداتی را برقرار کنند و الزاماتی را در جهت برخورد با عناصر خرابکار به عمل بیاورند.
سخنگوی وزارت امور خارجه باردیگر تاکید کرد که این دو حادثه جدا از هم هستند و ارتباطی به یکدیگر ندارند.
این خبر در حال تکمیل است.
نمایش موجودیت‌ها