date_range شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۳۳:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

شفر باید در قطر شب سیاهی که برای استقلال رقم زد را پاک کند

شفر باید در قطر شب سیاهی که برای استقلال رقم زد را پاک کند
دسته خبری: ورزش|فوتبال

کاپیتان پیشین استقلال گفت: بدترین بازی استقلال با شفر همان دیدار رفت مقابل السد بود و او باید در قطر این خاطره تلخ را از اذهان پاک کند.

پیروز قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر ، در خصوص دیدار تیم سردار بوکان مقابل سایپا در جام حذفی کشور اظهار داشت: سطح سایپا لیگ برتری بود و سطح سردار بوکان لیگ دویی. سایپا در کوران مسابقات قرار داشت و کاملا در فرم ایده آل بود اما لیگ دو تازه آغاز شده و تیم ما هنوز آنطور که باید و شاید شکل نگرفته بود. با این وجود بازی قابل قبولی کردیم. البته ناگفته نماند که سایپا از ما بهتر بازی کرد اما سردار بوکان می‌توانست برنده این بازی باشد اگر آن پنالتی دقیقه ۱۲۰ اتفاق نمی‌افتاد. من هم به تیم سایپا بابت این پیروزی و صعود به مرحله و هم به تیم خودم بابت این حضور خوب در جام حذفی بعد تبریک می‌گویم.

سرمربی سردار بوکان در خصوص قول صعودی که در نشست خبری پس از بازی داد اظهار داشت: خودم می دانم قول صعود در فوتبال منطقی نیست، اما می خواهم در سال سوم حضورم در سردار ثمر آن را با صعود به لیگ دسته اول ببینم و برای همین خودم را در عمل انجام شده قرار دادم. ظرفیت‌های صعود در تیم سردار وجود دارد و اگر اتفاق خاصی نیفتد می‌توانم به قولی که دادم عمل کرده و سردار را راهی لیگ یک کنم.

قربانی در ادامه بیان داشت: باوجود این که این فصل فرصتهای جدیدی برای حضور در دیگر تیم ها داشتم اما خواستم باز خودم را در چالش حضور در یک تیم پر هوادار قرار دهم و برای همین در سردار بوکان ماندم. می خواهم با این شرایط کاملا تطبیق پیدا کرده و برای روزهایی که قرار است روی نیمکت تیم های بزرگتر و پر هوادارتر بنشینم آماده شوم. 

پیشکسوت استقلال در خصوص سوپرجام و اتفاقات مربوط به آن بیان داشت: به نظرم سوپرجام دیگر لوث شده و نباید به آن پرداخت. باور کنید سوپرجام اینقدر مهم و حساس نبود که خود استقلالی ها آن را مهم کردند. بهتر بود این وقت و  انرژی که برای این بازی صرف شد را صرف بهبود شرایط تیم می‌کردند و چالش های خود ساخته را از تیم شان دور می کردند. 

کاپیتان سابق آبی پوشان با اشاره به در پیش بودن دیدار برگشت دو تیم استقلال و السد گفت: تیم ما در تهران بازی پر اشتباهی را ارائه داد و شب سیاهی برای استقلال رقم خورد. السدی‌ها می‌توانستند این شکست را سنگین تر هم بکنند که خدا را شکر اینگونه نشد. شفر آن شب اشتباهات بزرگ و زیادی مرتکب شد که نتیجه آن هم شکستی شد که شاهدش بودیم. در قطر بازی بسیار سختی پیش رو داریم و شفر باید از همه تجربه ۵۰ ساله‌اش در فوتبال برای این بازی استفاده کند. واقعیت این است که شانس کمی برای صعود به مرحله بعد داریم اما باید از این حداقل شانس هم استفاده کرد. شفر باید در قطر شب سیاهی که در تهران برای استقلال رقم زد را پاک کند. 

مدافع سابق آبی پوشان در خصوص صحبتهایی که در نشست خبری پیش از بازی سردار بوکان و سایپا در خصوص معاون سابق ورزشی باشگاه استقلال بیان داشت توضیح داد: صحبتهای من از سر احساس نبود و کاملا فکر شده در خصوص توفیقی صحبت کردم. ایشان دو سه سال به فوتبال آمد و بهره برداری های خودش را از فوتبال کرد و به شهرت رسید و حالا در مورد فوتبال اینگونه صحبت می کند و فوتبالی ها را فاقد ارزش می داند.

وی افزود: ایشان که می‌گوید در خصوص نفت و گاز از او سئوال شود، حداقل بگوید چرا کیفیت بنزین اینقدر پایین است و چرا برخی از جایگاه های پخش فراورده های نفتی بنزین سوپر ندارند و هزار تا سئوال دیگر. آیا آقای توفیقی مشکلات نفت و گازی را حل کردند و آمدند مشکلات فوتبال را حل کنند؟ اگر نحوه مدیریتش در حوزه نفت و گاز هم مثل حوزه فوتبال باشد که دیگر تکلیف مشخص است.

قربانی تصریح کرد: تاکید می‌کنم که برای این فوتبال متاسفم که به امثال توفیقی فرصت می‌دهد به فوتبال بیاید و در فوتبال به شهرت برسد. آقای توفیقی شما را قبل از حضور در استقلال چند نفر می شناختند و الان چند نفر  می شناسند؟ تلفن شما قبل از حضور در استقلال روزی چند بار زنگ می‌خورد و بعد از آن روزی چند بار زنگ خورد؟ به ثروت شما کاری ندارم که آن را از حوزه نفت و گاز به دست آورده‌اید، اما شهرت شما تمام و کمال به خاطر حضور در استقلال است. 

قربانی گفت: حضور امثال این آقا در باشگاه بزرگی مثل استقلال یک نقطه تاریک به حساب می‌آید و باید به آنهایی که عامل حضور امثال این آقایان در این باشگاه هستند دست مریزاد گفت. من از توفیقی گلایه ندارم از آنهایی که عامل حضور او در باشگاه استقلال شدند گلایه دارم.  

نمایش موجودیت‌ها