date_range جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۳۲:۰۰ ق.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

بهترین زنان چه ویژگی‌هایی دارند؟

بهترین زنان چه ویژگی‌هایی دارند؟
دسته خبری: جامعه|خانواده

اکنون در رسانه‌ها افرادی را به‌عنوان الگوی زنان معرفی می‌کنند؛ اما بهترین زن باید دارای چه خصلتی باشند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا ،   عفاف و حجاب دو گوهر گرانبهایی است که خداوند آن‌ها را برای حفظ و صیانت حریم شخصی‌ افراد از یک سو و رعایت حریم دیگران از سوی دیگر در نهاد انسانها قرار داده است. وجود این عناصر در کنار ویژگی حیا باعث می‌شود خانواده و جامعه از گزند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مصون بمانند. در صورت عدم رعایت این عناصر فطری، خانواده و جامعه دچار تزلزل می‌شوند و زمینه‌ را برای بروز بسیاری از معضلات اجتماعی و سلامت روانی فراهم می‌کند.

بنابراین عفاف و حجاب امری فطری و دستوری الهی است که در تمام ادیان آسمانی بر آن تاکید شده است و یک زن مسلمان می‌داند که مسیر رستگاری و کمال معنوی در گام اول در گروی التزام به عفت و حجاب است.

حضرت زهرا (س) به عنوان برترین زن عالم، در لزوم حفظ عفت زنان در مقابل مردان در بیانی فرمودند: « خَیْرٌ لِلنِّسَاءِ اَنْ لَا یَرَیْنَ الرِّجَالَ وَ لَا یَرَاهُنَّ الرِّجَالُ ؛ بهترین زنان آن است که [بدون ضرورت] مردان [نامحرم] را نبینند و مردان [نامحرم] نیز آنها را نگاه نکنند ». این سخن حضرت زهرا (س) به طور قطع ضامن پایدارى جوامع و مایه استحکام خانواده‌هاست و اکنون جامعه‌شناسان غربی عمق این مطلب حضرت را به خوبی درک می‌کنند و در تجربه‌های علمی خویش به آن دست یافته‌اند.

بهترین زنان چه ویژگی‌هایی دارند؟

انتهای‌پیام/

تصویرها
بهترین زنان چه ویژگی‌هایی دارند؟
نمایش موجودیت‌ها