date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۳۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

نظام مهندسی برای نوسازی بافت‌های فرسوده ایده ارائه دهد

نظام مهندسی برای نوسازی بافت‌های فرسوده ایده ارائه دهد

استاندار اردبیل گفت: سازمان نظام مهندسی برای نوسازی بافت‌های فرسوده ایده ارائه دهد.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران از  اردبیل ، اکبر بهنام‌جو عصر امروز در نشست با اعضای هئیت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان اردبیل اظهار داشت: مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان در زمینه‌های مختلف شهرسازی، ترافیک شهری و نارسایی‌های موجود مسئول هستند و باید در هر زمینه ایده و اندیشه بلندمدت داشته باشند.

وی بیان کرد: به حضور مهندسان سازمان یافته فنی در زمینه ترسیم و ارایه نظرات راهبردی اعتقاد دارم و باید معضلات و گره‌های موجود شهری به دست کارشناسان ساختمان باز شود که ضروری است مهندسان احساس مسئولیت کنند و نسبت به توسعه متوازن شهری دغدغه داشته باشند چرا که جامعه به این ظرفیت عظیم نیاز مبرم دارد.

استاندار اردبیل یکی از مباحث و مشکلات شهری را ترافیک سنگین در فصول گرم سال دانست و گفت: مسئولان باید از علم و تکنیک مهندسان نظام مهندسی بهره برده و به این ظرفیت ارزش و احترام قایل شوند و سازمان نظام مهندسی می‌تواند در مجمع عمومی با ارایه طرح تشکیل کمیته ایده و اندیشه نو از نظرات دیگران استفاده کرده و جایگاه واقعی خود را ارتقا دهد.

بهنام‌جو تصریح کرد: مهندسان سرمایه اجتماعی و سازندگی در جامعه هستند و نظام مهندسی می‌تواند پل ارتباطی در زمینه عمران و توسعه شهری بین مردم و دولتمردان باشند.

وی افزود: طراحی المان‌های متناسب شهری و نماهای ساختمان‌های شهر  از هنر و ایده‌های اعضای این سازمان است و وقتی یک شهر تاریخی و گردشگری مورد نظر مسافران برای بازدید قرار می‌گیرد باید المان‌های شهری و نمای ساختمان‌ها متناسب با تاریخ و گردشگری طراحی شود و مسافر تفاوت را در بافت شهر تاریخی احساس کند.

استاندار اردبیل اظهار کرد: مهندسان باید در راستای اشتغالزایی فراگیر از فرصت به دست آمده استفاده کنند و برای اخذ تسهیلات لازم طرح‌های خود را در زمینه‌های توسعه گردشگری و فنی به بانک‌های عامل ارایه دهند تا بتوانند از تسهیلات در نظر گرفته شده در این حوزه بهره‌مند شوند.

بهنام‌جو با اشاره به نقش و رسالت مهندسان در زمینه مقاوم‌سازی و ایمن‌سازی ساخت و سازها بیان کرد: سازمان نظام مهندسی برای نوسازی بافت‌های فرسوده، مقاوم‌سازی و مرمت باید ایده خود را ارایه دهد تا در مواقع بلایای طبیعی و بحران دچار خسران و ضرر نشویم.

 

نمایش موجودیت‌ها