date_range جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۵:۳۴:۰۰ ب.ظ

تیر شوم فتنه‌گران به سنگ خورد/ مفسدان زمین‌خوار و کارخانه‌خوار از جغرافیای مدیریتی حذف شوند

تیر شوم فتنه‌گران به سنگ خورد/ مفسدان زمین‌خوار و کارخانه‌خوار از جغرافیای مدیریتی حذف شوند

امام جمعه قزوین با بیان اینکه در فتنه اخیر تیر شوم فتنه‌گران به سنگ خورد، گفت: تعداد اندک مفسدان زمین‌خوار، کارخانه‌خوار و در یک کلام حرام‌خوار از جغرافیای مدیریتی حذف شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی این هفته شهر قزوین که در مسجدالنبی(ص) این شهر برگزار شد، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در قدردانی از بصیرت، بینایی و حضور آحاد ملت همیشه در صحنه، اظهار داشت: تعبیر رهبر فرزانه انقلاب بسیار گرانقدر است و شامل کسانی بود که در مقابل فتنه، چشمشان بینا بود و اقدام و عمل از آن‌ها دیده شد.

وی تصریح کرد: رهبری نسبت به این جماعت مؤمن پای کار فرمودند که من هزاران بار از مردم تشکر می‌کنم و قدردانی ایشان لطفی است که نصیب مردم شد چراکه ولی فقیه و رهبر دینی ما این گونه ابراز رضایت می‌کنند و این ابراز رضایت در حقیقت به معنای رضایت خداوند از مردم است.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: مردم در مقابل فتنه غیرت نشان دادند و وقتی مشاهده کردند پرچم جمهوری اسلامی ایران که نام مقدس خداوند بر آن نقش بسته است، به آتش کشیده می شود و فتنه گران به ناحق خون می‌ریزند و قصد آتش زدن مقدسات دینی نظیر مساجد را دارند، غیرت ایمانی و دینی آرامشان نگذاشت و به میدان آمدند و اجازه ندادند آن روند شیطانی، استکباری و صهیونیستی ادامه پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: ما نیز وظیفه خودمان می دانیم تا از راهپیمایی باشکوه و حضور آحاد مردم در صحنه در روزهایی که فتنه‌گران خواب‌های آشفته دیده بودند و جنون و دیوانگی آن‌ها با مدیریت مستکبرانی نظیر ترامپ و همراهی صهیونیست‌ها، انگلیسی‌ها و بودجه سعودی‌ها و منافقان به میدان آمدند، قدردانی کنیم چراکه این حضور مردم بود که نقشه‌های آن ها را همانند عملیات مرصاد و جنگ تحمیلی یک بار دیگر نقش بر آب کرد و سر همه آن‌ها همانند گذشته باز هم به سنگ خورد.

عابدینی با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی محکومیت اغتشاشات اخیر اذعان کرد: حضور حماسی مردم قزوین در این راهپیمایی را به همه شهروندان عزیز، شهیدپرور و انقلابی تبریک می‌گوییم و از همه مردم به واسطه این حضور پرشور قدردانی می‌کنیم؛ اسم همه شما عزیزان در لیستی نوشته شد که رهبر معظم انقلاب فرمودند من از آن‌ها هزاران بار تشکر می‌کنم.

وی افزود: از زحمات شبانه روزی نیروهای نظامی و انتظامی عزیز و مردمی، سپاه پاسداران مقتدر، بسیج مردمی، سربازان گمنام امام زمان(عج) و همه عزیزانی که در ایام فتنه گری آشوبگران به میدان آمدند و امنیت استان را حفظ کردند، تشکر می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: در تامین امنیت و مقابله با اغتشاشات اخیر در استان قزوین شاهد بودیم که همه باهم و با همدلی و وحدت توانستیم آتش فتنه‌ها را خاموش کنیم و بار دیگر قدرت و اقتدار مسلمانان و نظام مقدس جمهوری اسلامی در سراسر کشور طنین‌انداز شد.

عابدینی اذعان کرد: همین طور خوشحال هستیم که خدای متعال شکست مفتضحانه و خفت‌بار را نصیب مثلث شوم استکبار جهانی و سعودی‌های تکفیری، وهابی و منافقین کرد، در این اغتشاشات شاهد بودیم که این مثلث شوم به دنبال ایجاد مشکل برای کشور و انقلاب ما بودند اما در اتفاقات اخیر مشخص شد که اخباری که از داخل کشور به دشمنان منتقل می‌شود، اخبار بسیار فریبنده‌ای است.

این خطیب جمعه قزوین اضافه کرد: عده‌ای از منافقان داخلی خواب های خود را برای دشمنان انقلاب ما در خارج از کشور تعریف می‌کنند و استکبار جهانی با این خواب ها هیجانی شده و گمان می‌کند می‌تواند انقلاب ما را سرنگون کند؛ اما با مشاهده واقعیت‌های جامعه ما خاطرات شکست‌های پی در پی در طول تاریخ انقلاب، برایشان زنده می‌شود.

عابدینی در ادامه بیان کرد: هر کجا تا امروز مسؤولان ما سخنان امام راحل(ره) و رهبر فرزانه انقلاب را جدی نگرفته اند، متضرر شده ایم و هر کجا فرمان رهبر را امتثال کردیم، موفق شدیم و همه موفقیت‌هایی که در طول تاریخ انقلاب داریم، مرهون و مدیون پیروی از فرمایشات رهبری است.

وی یادآور شد: باز هم جا دارد که گوش به فرمان رهبری باشیم و امروز که ایشان بر اهمیت اقتصاد مقاومتی تاکید می‌کنند، بدانیم که تنها راه چاره برای نجات کشور، اقتصاد مقاومتی و توجه به این عرصه مهم است.

امام جمعه قزوین افزود: رهبری فرمودند به آمریکایی‌ها و متحدانشان اعتماد نکنید و باید باور کنیم که اعتماد به دشمنان جز خسارت، شکست، زیان و مشاهده رفتار منافقانه از آن‌ها چیزی برای ما به بار نیاورده و نمی‌آورد.

عابدینی اضافه کرد: باور کنیم که امتثال سخنان رهبری که بر گرفته از آیات قرآن، رسول گرامی اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) است، موفقیت و پیروزی به همراه دارد و اگر نسبت به فرمایشات ایشان بی توجه باشیم، قطع به یقین متضرر می‌شویم.

وی ادامه داد: استان قزوین، استانی صنعتی، کشاورزی و دانشگاهی است که صاحب دانشمندان جوان و نیروهای فعال و انسان‌های غیرتمند اهل کار و کوشش است و با این همه ظرفیت خداوند حجت را بر مسؤولان تمام کرده و از مسؤولان می‌خواهیم تا فرصت‌های اشتغال را در استان فعال کنند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: نیروی کار و بستر ایجاد اشتغال در استان قزوین بسیار وجود دارد و فقط یک مدیریت با تدبیر و دلسوزانه می باید تا این بسترهای کار و انسان های غیرتمند و فارغ‌التحصیلان را به میدان آورده و مشکلات را از پیش روی استان کنار بگذارند.

عابدینی خاطرنشان کرد: این ها خواسته های مردم است و دشمن می‌خواهد از این خواسته‌های به حق مردم سوءاستفاده کند و مسؤولان با کار، تلاش و فراهم کردن زمینه‌های اشتغال نباید اجازه سوءاستفاده را به دشمنان بدهند.

وی خاطرنشان کرد: اگر اشتغال ایجاد شود، مشکلات گرانی و وابستگی‌های به اجانب حل می‌شود و دیگر شاهد سوءاستفاده‌ها نمی‌شویم.

خطیب جمعه قزوین به مشکلات مفاسد اقتصادی هم اشاره و با بیان اینکه تعداد مفسدان اندک است، تاکید کرد: ما قدردان مدیران پاک‌دست، زحمت‌کش و دلسوزی که اکثریت قاطبه مدیران ما را تشکیل می‌دهند، هستیم اما هم مدیران و هم مردم باید قیام کنیم تا با تعداد اندک مفسدان زمین خوار و مفسدان کارخانه خوار که کارخانه‌ها را با تعداد زیادی کارگر به نابودی می‌کشانند و به خاطر مطامع دنیایی کارخانه را در شرایط نامطلوب قرار می‌دهند و به فکر کارگران بیکار نیست، مبارزه کنیم.

عابدینی با اشاره به مناسبت تاریخی فرار شاه در 26 دی ماه سال 57 گفت: این فرار خفت بار نوکر شیاطین آمریکایی، شیرینی عزتمندانه‌ای برای انقلاب ما به دنبال داشت که هرساله این شیرینی برای ما تداعی می‌شود که این یادگار تاریخی درس عبرتی برای همه کسانی است که خیال خیانت نسبت به مردم به سر می‌برند.

وی افزود: شاه ملعون در دوستی با آمریکا و اسرائیل پیشتاز بود اما در نهایت با همه خدماتش تنها ماند، این درس بزرگی است برای همه ما که هرکسی این مسیر را تکرار کند پایانش همان سرانجام محمدرضای پهلوی می‌شود.

امام جمعه قزوین با اشاره به شرایط سخت رهبر مقاومت اسلامی در نیجریه بیان کرد: شیخ زکزاکی هم اکنون در شرایط سخت بیماری به سر می‌برد و حاکمیت شیطانی این کشور از درمان این شخصیت برجسته ممانعت می‌کند، از خدای متعال درخواست داریم که به این عالم بزرگوار شفای عاجل و ملت مسلمان آفریقا را بر ستمگران به پیروزی برساند.

عابدینی با اشاره به مناسبت ایام شهادت فداییان اسلام عنوان کرد: شهیدان نواب صفوی، واحدی، ذوالقدر و طهماسبی از عزیزانی بودند که زمینه‌ها را برای وقوع انقلاب اسلامی در دوران ظلم و خفقان فراهم آوردند؛ خداوند همه شهیدان را سر سفره انبیای الهی قرار دهد.

انتهای پیام/ن

نمایش موجودیت‌ها