date_range جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۴:۳۶:۰۰ ب.ظ

مسئولان نسبت به نماز جمعه تکلیف ویژه‌ای دارند/ تک‌روی و تک‌محوری مانع رشد چهارمحال و بختیاری

مسئولان نسبت به نماز جمعه تکلیف ویژه‌ای دارند/ تک‌روی و تک‌محوری مانع رشد چهارمحال و بختیاری

امام جمعه شهرکرد گفت: بعد سیاسی نماز جمعه مربوط به مسئولان است که نسبت به آن تکلیف ویژه‌ای دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد که در مصلای بزرگ این شهر برگزار شد، اظهار کرد: خداوند نسبت به نماز جمعه دو تعبیر دارد که شامل سعی و شتاب و همچنین رها کردن همه امور برای شرکت در این نماز است.

وی با اشاره به اینکه نماز عبادی ـ سیاسی جمعه دو بعد عبادی و سیاسی دارد، افزود: ادای بعد عبادی آن وظیفه هر مؤمنی است.

امام جمعه شهرکرد عنوان داشت: بعد سیاسی نماز جمعه مربوط به دولتمردان و مسؤولان است که نسبت به آن تکلیف ویژه‌ای دارند درواقع متولیان امر تکلیف مضاعف برای حضور در نماز جمعه دارند.

نکونام با بیان اینکه 22 دی‌ماه سال 57 شورای انقلاب به‌فرمان حضرت امام خمینی(ره) تشکیل شد، ادامه داد: این شورا قبل از آنکه نظام جمهوری اسلامی شکل بگیرد، تشکیل شد و ساز و کار امور را تعیین کرد.

وی به 26 دی‌ماه سالروز فرار شاه خائن از کشور اشاره و خاطرنشان کرد: یک تفاوت بین قبل و بعد از انقلاب وجود دارد و آن در حاکمان است، حاکمان قبل از انقلاب دنیامدار و شهوت‌ران بودند اما حاکمان بعد از انقلاب دین‌دار هستند.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: خداوند در برهه‌های مختلف به مردم پاداش می‌دهد و امتی که امام زمانشان از آن‌ها راضی باشد مرضی رضای خدا هستند لذا باید مدام و مستمر نگاهمان به تدابیر رهبری باشد.

نکونام با تاکید بر اینکه باید برای توسعه و پیشرفت در چهارمحال و بختیاری وقت بگذاریم، گفت: وقتی می‌توانیم استان را به جایگاه مطلوب برسانیم که همه با هم یک نگاه داشته باشیم و برنامه واحد و منظمی تدوین شود.

وی بیان کرد: همه کسانی که قرار است در مقدرات چهارمحال و بختیاری تاثیرگذار باشند باید نگاهشان را یکی کرده و با هم وحدت و هم‌دلی داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری عنوان داشت: آنچه مانع رشد استان است تک‌روی و تک‌محوری است، اختلافات قومی، قبیله‌ای و حتی سلیقه‌ای باید یکی شوند.

انتهای پیام/ن

نمایش موجودیت‌ها