date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۴۸:۰۰ ق.ظ

احتمال بروز و همه‌گیری بیماری‌ها در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه نگران‌کننده است

احتمال بروز و همه‌گیری بیماری‌ها در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه نگران‌کننده است

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت: احتمال بروز و همه‌گیری بیماری‌ها در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه با توجه به اینکه از نظر وضعیت آب و فاضلاب در مناطق شهری و به‌خصوص روستایی شرایط مناسبی وجود ندارد، نگران‌کننده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمدمهدی گویا پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اظهار داشت: فعالیت‌های انجام شده در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در حوزه سلامت به مراتب حتی تا 10 برابر بیشتر از اقدامات صورت گرفته در زلزله بم است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: زلزله بم یک منطقه کوچک را درگیر کرد‌، در حالی که مناطق حادثه دیده در زلزله اخیر بسیار وسیع بود و با وجود این وسعت فعالیت‌های فوق‌العاده خوبی صورت گرفته است.

وی خدمات دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت در این مناطق را خوب ارزیابی کرد و افزود: خدمات در حال پیگیری است و در این خصوص مشکل جدی وجود ندارد.

گویا متذکر شد: با توجه به اینکه از نظر وضعیت آب و فاضلاب در مناطق شهری و به‌خصوص روستایی شرایط مناسبی نداریم احتمال بروز و همه‌گیری بیماری‌ها نگران کننده است.

این مسؤول ادامه داد: بیمارستان شهدای‌ (بانگر) سرپل ذهاب با وجود اینکه یک بیمارستان صحرایی است‌، اما بسیار مناسب طراحی شده و خدمات آن بسیار خوب و منظم است، به نحوی که بخش دیالیز آن از بخش‌های مشابه در بیمارستان‌های شهرهای بزرگ هم بهتر است.

وی یادآور شد: انجام این خدمات در چنین بیمارستانی غیر قابل باور است اما به خوبی مدیریت شده است

صبح امروز محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت و ابراهیم شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه از مراکز بهداشتی شهرستان ثلاث باباجانی بازدید کردند.

انتهای پیام/خ

نمایش موجودیت‌ها