date_range پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۰۱:۰۰ ب.ظ

وزیر ارتباطات: توسعه فناوری اطلاعات فساد را کاهش می‌دهد

وزیر ارتباطات: توسعه فناوری اطلاعات فساد را کاهش می‌دهد
دسته خبری: اقتصاد|دولت

اهواز -ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه فرایند درونی اجرایی کشور در لایه‌های مختلف دچار اشکال است گفت: بخش عمده‌ای از شفافیت که پیشگیری‌کننده از فساد است، مبتنی بر توسعه فناوری اطلاعات است.

به گزارش ایرنا محمد جواد آذری جهرمی روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از چهار طرح مخابراتی در شهرهای شمالی و سطح استان در محل فرمانداری باغملک اظهار داشت : مشکلات تبعیض و فساد در کشور وجود دارد و مشکلات اقتصادی فشار زیادی به مردم وارد کرده است اما نباید به پیشرفت های کشور بی توجه باشیم.
وی بیان کرد : از ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در حوزه آب ، انرژی ، جاده ، سلامت و ارتباطات انجام شده است.‌
وزیر ارتباطات گفت: افشا کردن اختلاس کنندگان خوب است اما تنها راه مبارزه با فساد نیست چرا که اگر نیروهای نخبه کشور را بر سر پست های که فضا برای رانت و اختلاس در آن ها وجود دارد ، بگذاریم بازهم آن ها آلوده می شوند.
وی گفت: تعدادی از افراد به دنبال برخی پست ها هستند که امضای طلایی و‌ رانت بیشتر در آنها بوده و باید این فضای مسموم را اصلاح کرد.
وی گفت: باید رابطه خود را با مردم اصلاح کنیم اما نه در حرف بلکه در عمل ، چرا که لازمه اصلاح رابطه با مردم این است که برخی مسئولان در ابتدا رابطه خود و خدای خود را اصلاح کنند .
وی تصریح کرد: باید بت درون خود را شکسته و به مردم تعظیم کنیم و در برابر خواسته های آنها تلاش کرده و اگر نکنیم برای دشمن رخنه باز کرده ایم.
آذری جهرمی گفت: هیچگاه از تحریم ها استقبال نمی کنیم اما بی شک مقابل خباثت دشمن فرصت سازی می کنیم.
وی در ادامه گفت: مردم خوزستان همواره در عرصه های مختلف در صف اول ایستاده و بنا به مشکلات مختلفی در سال های گذشته مطالبات به حقی داشته که همه مسئولان باید برای رفع کمبودها و مشکلات این استان شهید پرور همت به خرج دهند.
وی افزود: در دولت های مختلف اقدامات زیادی برای توسعه استان صورت‌ گرفته اما مشکلات متعدد طبیعی ، محاسباتی و مهندسی برای این پروژه ها وجود داشته که عدم استفاده از تکنولوژی های روز بر شرایط زیست‌محیطی مردم تاثیر گذاشته است .
وی بیان کرد: در کنار این مشکلات نباید از کنار توسعه های دولت های مختلف گذشت اما انتظار مردم بیشتر و به جا است و ما مدیون مردم استان هستیم.
وی تصریح کرد: در حوزه وزارت ارتباطات نگاه ویژه ای به خوزستان داریم و تاکنون سه دوره به استان سفر کرده و مشکلات زیرساخت های ارتباطی خوزستان را بررسی کرده ام.
وی گفت: یکی از مشکلات عمده خوزستان عدم اطلاع رسانی مدیران است و اگر مسائل و مشکلات به موقع انتقال داده شود، مشکلات زودتر برطرف می شود.
وی افزود: در حال حاضر با توجه به اعتبارات مناسب دولت برای توسعه زیرساخت های مخابراتی استان ، مشکلات ارتباطی مسیر باغملک - رامهرمز - هفتکل برطرف شده اما حوزه توسعه ای در شمال خوزستان نیاز به توجه بیشتر دارد .
وزیر ارتباطات گفت: دولت در سال گذشته 200 میلیارد ریال برای توسعه روستاهای شمال استان که شامل 295 روستا است اختصاص داد که تاکنون 264 روستا تحت پوشش ارتباطات قرار گرفته است .
وی تصریح کرد : مشکلات جاده ای ، برق و دسترسی به خطوط ارتباطی در شهرهای شمالی استان هنوز وجود دارد اما خدمتگزاران این عرصه با تلاش شبانه روزی و فشرده موفق شدند با حمایت های استاندار و نمایندگان استان پروژه های خوبی را ظرف دو سال گذشته به بهره برداری برسانند.
آذری جهرمی تصریح کرد: اکنون در خوزستان نزدیک به 67 درصد روستاها ارتباط محابراتی مناسب دارند و تلاش می کنیم 33 درصد باقی مانده را نیز انجام دهیم.
وی گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه باید برای 90 درصد روستاهای بالای 20 خانوار توسعه ایجاد کنیم .
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور حضور در نشست شورای اداری 2 شهرستان بهبهان و باغملک و افتتاح پروژه شبکه روستایی در سفری 2 روزه عصر چهارشنبه وارد خوزستان شد.
نمایش موجودیت‌ها