date_range جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۰۱:۰۰ ب.ظ

اروپا و آمریکا دشمن قسم‌خورده ایران هستند

اروپا و آمریکا دشمن قسم‌خورده ایران هستند

امام جمعه مشهد گفت: امروز اروپا دانه می‌ریزد، اما اروپا و آمریکا فرقی ندارند و همه آنها دشمن قسم‌خورده هستند، فقط روش‌هایشان متفاوت است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با تبیین و تفسیر سوره ناس تصریح کرد: هرجا بحث پناه بردن در قرآن مطرح است پناه بردن به لفظ الله مطرح شده است اما در این سوره خدا با سه تعبیر رب‌ الناس ، اله‌ الناس ، ملک‌ الناس آمده است. 

امام جمعه مشهد با بیان اینکه لفظ اعوذ در دو مورد التجاء و تعلق به خدا بودن است، تصریح کرد: هر نوع پناه بردنی التجاء نیست؛ التجاء التماس بردن و استیصال و دست به دامن خدا شدن است. 

وی ادامه داد: پناه بردن به خدا با استیصال زمانی است که انسان دشمن را بشناسد، خود را در برابر تهاجم دشمن احساس کند و آن را به‌عنوان خطر آنی تشخیص دهد؛ آنگاه ملتجی به خدا می‌شود.

امام جمعه مشهد در خطبه‌های دوم نماز جمعه با اشاره به وضعیت امروز انقلاب و اسلام گفت: انقلاب اسلامی در راس 40 سالگی در یک پیچ تاریخی گرفتار است که عبور از این مرحله جریان انقلاب را برای چله دوم نهادینه و تضمین می‌کند و تمام مشکل استکبار برای همین است. 

آیت‌الله علم‌الهدی تاکید کرد: احساس حقارت کشورهای استکباری برای این است که این انقلاب 40 سال عمر کرده و همه فتنه‌های آنها را ناتمام گذاشته و دستاوردهای انقلابی ما و ضعف و تنزل دشمن و نفرت دنیا از آنها در طول این 40 سال برای آنها قابل تحمل نیست به همین دلیل تنش‌های زیادی برای رشد انقلاب ایجاد می‌کنند. 

وی تصریح کرد: امروز اروپا دانه می‌ریزد اما اروپا و آمریکا فرقی ندارند همه آنها دشمن قسم‌خورده هستند و فقط روش‌هایشان متفاوت است.

وی با بیان اینکه اوضاع اقتصادی ما از مسلمانان زمان جنگ احزاب تفاوت بسیار می‌کند، گفت: در زمانی که دشمن به آنها نزدیک شده بود، منافقین و کسانی که در دل‌هایشان مرض بود، گفتند پیامبر و خدا به ما دروغ گفتند و ما را گول زدند و پیشنهاد دادند که پیامبر را تقدیم آنها کنید تا زن و بچه شما را اسیر نکنند. 

امام جمعه مشهد افزود: آمریکا با انگلیس و فرانسه که قرن‌ها ناپاکی آنها بر ما ثابت شده است تفاوتی نمی‌کند و نه تنها جنگ احزاب و بلکه همین وضعیت چند سال اخیر خود ما باید عبرت باشد. 

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: مسؤولان محترم شما چند سال گذشته تلاش کردید، مذاکره کردید و برنامه اجرا کردید اما دلار 3 هزار تومان به 10 هزار تومان تبدیل شد؛ آیا باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟ 

فرار از جنگ منطق منافقان است

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در سال‌های اول رهبری خود گفتند مردم امام و اسلام را دنبال کردند و ما پشت سر امام به خاطر اسلام راه افتادیم، اما اسلام دشمن دارد و دشمن‌ها مخالفند اما ما از اسلام دست بر نمی‌داریم و آنها دست از دشمنی با ما بر نمی‌دارند. 

امام جمعه مشهد تاکید کرد: امروز نیروهای متدین همین حال را دارند؛ ما آمریکا را بدبخت کردیم و امروز منفورتر از آمریکا چیز دیگری روی کره زمین نیست؛ ما هم نمی‌ترسیم، تسلیم خدا هستیم، یا نابود می‌شویم یا پرچم اسلام را به دست صاحبش می‌رسانیم و این منطق کشور ما در برابر نیروهایی است که هر روز یک طرح دارند که چطور مذاکره کنیم. 

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: این مردم عوض شدنی نیستند و 40 سال پای نظام ایستادند و از دین و اهل بیت(ع) پیامبر(ص) دست برنمی ‌دارند و ایستادگی و مقاومت می‌کنند. 

امام جمعه مشهد با بیان اینکه برخی دستگاه ها و سازمان های زیر نظر وزارت صنعت مقصر هستند، تصریح کرد: آنها بودند که خودروها را احتکار کردند واین چنین خودروی 30 میلیون تومانی، 50 میلیون تومان شد؛ باید آنها را بگیرید و به مردم نشان دهید که با مفسد اقتصادی برخورد کنید تا مردم آرامش پیدا کنند. 

انتهای پیام/ذ

نمایش موجودیت‌ها