date_range پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۰۲:۰۰ ب.ظ

اولین بوستان توانخواهان شیراز سال 97 به بهره‌برداری می‌رسد

اولین بوستان توانخواهان شیراز سال 97 به بهره‌برداری می‌رسد

شیراز-ایرنا-شهردار منطقه 11 شیراز گفت: نخستین بوستان ویژه توانخواهان جسمی و حرکتی (معلولان) این شهر که هم‌اینک در این منطقه در دست طراحی و اجراست تا پایان سال 97 به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایرنا حمید برزگر، پنجشنبه در نشست خبری افزود: این بوستان در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع با اعتباری افزون بر سه میلیارد ریال در محله جانبازان شیراز در دست مناسب سازی معابر عمومی آن برای استفاده توانخواهان است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد احتمال ایجاد فروچاله‌ در بلوار مدرس شیراز بیان کرد: احتمال ایجاد فروچاله ناشی از مصرف بیش از حد آب‌ های زیرزمینی است که امکان بروز آن در تمام نقاط استان فارس وجود دارد.
برزگر ادامه داد: در مورد جلوگیری از ایجاد این مشکل در بلوار مدرس، با همکاری سایر دستگاه‌ها در حال بهبود زیرساخت های منطقه هستیم تا از ایجاد این معضل جلوگیری شود.
شهردار منطقه 11شیراز همچنین اظهار داشت: بیش از 90 درصد از درآمدهای پیش بینی شده برای سال 97 این منطقه از شهرداری محقق شده است.
برزگر اضافه کرد: در حال حاضر بیش از 25 طرح عمرانی در شهرداری منطقه 11 شیراز در دست اجراست که شماری از آنها شامل، تکمیل پارک نماز، لایروبی رودخانه خشک، ادامه دیوار‌گذاری به طول یک هزار و 850 متر با اعتباری بیش از 30 میلیارد ریال و جمع آوری آب‌های سطحی بلوار سرداران است.
وی افزود: طرح پیاده روسازی و کف سازی بلوار مدرس، احداث بوستان ساحلی در حاشه رودخانه خشک و احداث مجموعه‌های ورزشی ساحلی در حاشیه این رودخانه، تعداد دیگری از این طرح های در دست اجرا به شمار می آید.
نمایش موجودیت‌ها