date_range جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۰۱:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

چادر، فن‌های خنک‌کننده و چتر، پیشنهاد توکیو برای فرار از گرمازدگی

چادر، فن‌های خنک‌کننده و چتر، پیشنهاد توکیو برای فرار از گرمازدگی
دسته خبری: ورزش|دولت

کمیته سازماندهی بازی‌های المپیک 2020 توکیو پیشنهاداتی را درخصوص فرار از گرمازدگی در طول بازی‌های المپیک مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، چادر، فن‌های خنک‌کننده و چتر از مواردی هستند که برای کاهش خطرات گرمازدگی توسط کمیته سازماندهی بازی‌های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو پیشنهاد شده‌اند.

این پیشنهادات به دنبال کشته شدن 96 نفر در ژاپن در ماه جولای به خاطر گرمازدگی در دمای 40 درجه مطرح شده است. تعداد کشته‌شدگان 4 برابر نسبت به ماه قبل سال گذشته افزایش داشته است.

گزارشات حاکی از این است بین 30 آوریل تا 29 جولای 57 هزار و 534 نفر در سراسر ژاپن به دلیل گرما به بیمارستان مراجعه کرده‌اند. در کل 125 نفر جان خود را به دلیل گرمای بی‌سابقه در ژاپن از دست داده‌اند.

سخنگوی کمیته برگزاری بازی‌های المپیک 2020 گفت: ما اصلا درباره شرایط آب و هوایی خوشبین نیستیم. در خصوص اقداماتی که قرار است برای بازی‌های المپیک 2020 انجام شود صحبت‌هایی با دولت و مقامات شهری توکیو داشتیم.

وی افزود: توکیو 2020 آماده مقابله با اقدامات گرمایشی با 3 هدف است، برای ورزشکاران، تماشاگران و نیروی کار. اقدامات در نظر گرفته شده تاکنون شامل نصب چادر است که براساس حجم تماشاچیان مورد انتظار می تواند در ورودی‌ها نصب شود. فن‌های خنک کننده بزرگ با توجه به میزان مورد انتظار صف در مناطق مورد نظر جلوی سالن‌ها از دیگر پیشنهادات است. همچنین مناطق سایه‌دار و استراحت در تمام فضاهای سالن و غذاخوری در نظر گرفته شده است.

نمایش موجودیت‌ها