date_range دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۰۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

73 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان سمنان خرید تضمینی شد

73 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان سمنان خرید تضمینی شد

سمنان- دبیر ستاد تنظیم بازار استان سمنان وضعیت تولید و ذخیره‌سازی مایحتاج روزانه مردم را در استان مناسب ارزیابی کرد و گفت: 73 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان سمنان خرید تضمینی شد.

سید حسن میرعماد ظهر دوشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان به میزبانی سالن مدیریت بحران استانداری سمنان ضمن بیان اینکه تاکنون بیش از ۷۳ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان سمنان خرید تضمینی شده است، ابراز داشت: ۴۸ درصد مطالبات گندم کاران استان سمنان پرداخت‌شده است.

وی بابیان اینکه وضعیت تولید و ذخیره‌سازی مایحتاج روزانه مردم در استان سمنان مناسب است، افزود: ۴۰ تن گوشت قرمز، دو هزار تن شکر، هشت هزار تن برنج، دو هزار و ۵۰۰ تن ذرت و چهار هزار تن جو در انبارهای استان ذخیره‌سازی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از تولید و عرضه بالغ‌بر ۲۱ هزار تن تخم‌مرغ در استان تا پایان امسال خبر داد و ابراز داشت: خوشبختانه ازنظر تولید تخم‌مرغ کمبودی در استان وجود ندارد و مازاد آن به استان‌های هم‌جوار ارسال می‌شود.

 میرعماد بابیان اینکه هم‌اکنون قیمت‌ مرغ و تخم‌مرغ  در تعادل و ثبات است، تصریح کرد: در ماه‌های گذشته با روند کاهشی قیمت تخم‌مرغ مواجه بودیم که در خردادماه این قیمت به ثبات رسید.

وی افزود: بیش از ۹۰۰ تن گوشت مرغ منجمد در سردخانه‌های استان سمنان ذخیره‌شده است که تعادل برای رسیدن ثبات قیمت در این محصولات در دستور کار قرار دارد تا از نوسان قیمت جلوگیری شود.

نمایش موجودیت‌ها