date_range چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۳۲:۰۰ ق.ظ

برخی محدودیت‌ها برای زائران حج همچنان وجود دارد

برخی محدودیت‌ها برای زائران حج همچنان وجود دارد
دسته خبری: جامعه|آیین

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه برخی محدودیت‌ها در ایام حج، گفت: این محدودیت‌ها به‌ویژه اسکان در مدینه و منا نه‌تنها برای حجاج ایرانی بلکه برای حجاج تمامی کشورها وجود دارد.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس ، حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت امروز 27 تیرماه در مراسم بدرقه اولین گروه زائران حج 97 اظهار داشت: این سفر معنوی برکات بسیاری دارد که همه می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

وی یا بیان اینکه زائران امروز به زیارت مسجدالنبی(ص) مشرف می‌شوند، افزود: زائران وقتی به مدینه رسیدند و به زیارت مشرف شدند دعاهای اولیه خود را برای عموم حجاج قرار دهند تا به سلامت به حج مشرف شده و به سلامت به کشور بازگردند.

محمدی در ادامه اظهار امیدواری کرد که فضای حج تا پایان این سفر معنوی به دور از تشنج و نگرانی باشد و گفت: اصحاب رسانه و مردم دقت کنند که انعکاس اخبار بر اساس اطلاع رسانی دقیق و موثق بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت باشد تا مشکلی ایجاد نشده و از شایعه جلوگیری شود و خانواده‌های جمعی که به حج مشرف می‌شوند با اخبار نادرست نگران نشوند.

وی با بیان اینکه امسال 85 هزار و 200 نفر به حج تمتع مشرف می‌شوند، افزود: زائران مدینه اول از امروز 27 تیرماه تا 19 مردادماه و زائران مدینه دوم از هشتم تا 24 مردادماه صورت می‌گیرد که 19 ایستگاه پروازی نیز وظیفه انتقال حجاج را بر عهدا دارند.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه ما تمام تلاش خود را برای رسیدگی به حجاج ایرانی کرده‌ایم، خاطر نشان کرد: با وجود پیگیری‌ها برخی محدودیت‌ها همچنان وجود دارد که زائران باید آن را درک کنند، به طوری که در مدینه با توجه به وضعیت هتل‌ها و همچنین در منا چادرها محدود هستند و امکان اسکان بهتر نه تنها برای حجاج کشور ما بلکه برای حجاج تمامی کشورها وجود ندارد که مسؤولان و مدیران کاوران‌ها باید زائران را در این زمینه توجیه کنند.

در پایان مراسم نیز با اهدای گل از زائران خانه خدا بدرقه شد.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها