date_range جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۰۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

خاتمی: با مفسدان اقتصادی در هر مقامی باید برخورد شود

خاتمی: با مفسدان اقتصادی در هر مقامی باید برخورد شود

تهران- ایرنا- امام جمعه موقت تهران بر ضرورت برخورد با مفسدان اقتصادی در هر جایگاه و مقامی براساس قانون تاکید کرد و گفت: خط قرمزهای جعلی برخی‌ها مورد قبول نیست و فقط قانون ملاک است.

آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه های دوم نماز جمعه تهران در مصلای امام(ره) به دو دیدار رهبر معظم انقلاب در هفته گذشته با هیات دولت و کارگزاران حج اشاره کرد و افزود: ایشان برای برون رفت از مشکلات کنونی راهکار عرضه کردند و در بین رهنمودهایشان، روی «مبارزه با فساد» بصورت جدی تاکید می کنم.
خاتمی به بیان هفت نکته درباره فساد پرداخت و گفت: «فساد خوره هر نظامی است و کاری به نظام حق و باطل ندارد؛ باید مراقب بود این خوره به جان انقلاب نیافتد.»
وی افزود: بدترین شکل فساد دور زدن قانون است و اینکه آدم کار غلط انجام دهد و پوشش قانونی برای آن درست کند؛ باید با هر نوع فساد بویژه دست اندازی به بیت المال مبارزه شود و با این دست اندازان به جدی ترین شکل برخورد صورت گیرد.
این عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری بر برخورد با مفسدان طبق قانون تاکید کرد و گفت: با مفسد در هر جایگاهی، در هر نهادی و هر نسبتی با هرکسی دارد باید قاطعانه برخورد شود و خط قرمزهای جعلی برخی ها مورد قبول نیست و فقط قانون ملاک است.
وی اظهار داشت: برای مبارزه با فساد، نظارت علنی و مخفی یک ضرورت است؛ باید گزارش شفاف و صریحی در برخورد با فساد به مردم که صاحبان اصلی انقلاب و نظام هستند، ارایه شود.
«نباید در این عرصه مبالغه و حق خدمتگزاران پاک را ضایع کرد؛ در بدنه ادارای، قضایی و قانونگذاری نظام، انبوهی از کارگزاران نظام پاک اند و نباید به گونه ای برخورد کرد که فساد همه جای کشور را فرا گرفته که نوعی سیاه نمایی و خلاف واقع است؛ اینکه می گویند همه جای کشور را فساد گرفته، درست نیست اما با همان جایی که فساد در آن درگیر است باید قاطعانه برخورد شود.»
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «رهبر معظم انقلاب درباره فعالیت های دیپلماتیک فرامینی داشته اند؛ براساس قانون اساسی که نفی سطله پذیری است، ما با همه دنیا بجز آمریکا و رژیم صهیونیستی رابطه نداریم چون این رژیم جعلی است و با آمریکا تا زمانی که آدم نشده رابطه نخواهیم داشت که تاکنون این کار صورت نگرفته است.»
خاتمی به شعار نه شرقی نه غربی اشاره کرد و افزود: «اینکه رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری پیک ویژه به روسیه می فرستند و مراوده با چین و هند داریم، رفتاری مطابق با قانون است؛ اگر آمریکا و اروپا ببینند که ما دربن بست هستیم فشار خود را افزایش می دهند و براساس سیاست عزت، حکمت و مصلحت نباید اجازه زورگویی به آنها داده شود، زیرا این سیاست حق و ثابت نظام جمهوری اسلامی است.»
خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری مهترین اتفاقات سیاسی رخ داده و مناسبت های پیش روی در هفته آینده گفت: هفته آینده مناسبت دهه کرامت است و هرکسی ابتکار قرار دادن آن در تقویم را داشته سلیقه خوبی داشته است؛ این دهه با تولد حضرت معصومه (س) شروع می شود و با میلاد حضرت امام رضا (ع) پایان می پذیرد.
خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: «بیش از یک هزار و 400 امامزاده در استان فارس مدفون اند که نشان می دهد این استان استقبال خوبی از امامزادگان داشته که یکی از آنها حضرت شاهچراغ (س) است. امامزادگان مدفون در ایران ثروت های معنوی و مبلغان خاموش دین در جامعه هستند و بعد از شهادت آنها، مرقدشان کانون معنویت است.»

** مومن برای مراقبت از خود باید باورهای دینی داشته باشد
خاتمی همچنین در خطبه نخست نماز جمعه این هفته تهران گفت: مومن برای مراقبت از خود باید باورهای دینی داشته باشد؛ گاهی انسان علم دارد اما باور ندارد؛ قرآن تاکید دارد که باور به مبدا و معاد، باور به خدا و صفات او، رکن اساسی مراقبت از خود است.
وی با بیان اینکه «زندگی انسان ماندگار نیست»، گفت: مومن باید از سرمایه عمر به خوبی بهره گیرد و تلاش کند عمرش سرشار از طاعت و بندگی خدا باشد.
خطیب نمازجمعه تهران اظهار داشت: باور به علم خداوند پشتوانه مقاومت انسان و غرور شکن است؛ زیرا انسان وقتی فکر می کند کسی شده خود را بی نیاز می داند و طغیان می کند اما اگر بداند خدا او را می بیند و بر همه چیز آگاه است از سرکشی دست بر می دارد.
نمایش موجودیت‌ها