date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۳۸:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

پیامک اشتباهی هشدار حمله موشکی اهالی هاوایی را ترساند

پیامک اشتباهی هشدار حمله موشکی اهالی هاوایی را ترساند

شب گذشته گوشی‌های تلفن همراه ساکنان هاوایی به صدا درآمد و پیام‌های هشداری در مورد تهدید ناشی از حمله یک موشک بالستیک برای آنان ارسال شد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، بعد از گذشت مدتی از ارسال این پیام مقام های دولتی اذعان کردند که پیام ارسالی صحیح نبوده است. این مقام ها برای اطلاع رسانی به مردم در این زمینه همگی از حساب های خود در توئیتر مراجعه کردند.

در نهایت بعد از گذشت حدود 40 دقیقه پیامک دیگری در مورد خطا بودن پیام اول برای مردم ارسال شد. هنوز مشخص نیست چرا چنین پیام خطای خطرناکی برای تمام مردم ارسال شده است، اما ظاهرا این کار بخشی از یک تمرین نظامی بوده است.

برخی مقامات می گویند قرار نبوده این پیام هشدار برای همه ساکنان هاوایی ارسال شود و آنچه که رخ داده بخشی از یک خطای انسانی بوده است. پیام مذکور یک پیام آزمایشی بوده که مخاطبان محدودی داشته و با فشردن دکمه اشتباهی افراد زیادی آن را مشاهده کرده اند.

گفتنی است در بسیاری از کشورهای جهان از سیستم های ارسال پیامکی به منظور هشدار دادن به مردم و اطلاع رسانی سریع استفاده می شود، اما نقص فنی این سیستم ها در مواردی مشکلاتی را به بار آورده است.

نمایش موجودیت‌ها