date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۳۲:۰۰ ب.ظ

تعویق در اجرای برخی پروژه‌های شهری عامل بی‌اعتمادی مردم شهر اراک

تعویق در اجرای برخی پروژه‌های شهری عامل بی‌اعتمادی مردم شهر اراک

اراک- رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: تعویق در اجرای برخی پروژه‌های شهری از جمله طرح 15 ساله خیابان 55 متری، موجب بی‌اعتمادی مردم شهر اراک شده که تلاش داریم این خلا رفع شود.

کاوه فلک‌افلاکی عصر شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک با اشاره به تصمیمات اخذ شده در راستای اجرایی شدن پروژه ۵۵ متری امیرکبیر شهر اراک اظهار داشت: عملیاتی سازی طرح ۵۵ متری شهر اراک پس از ۱۵ سال تعویق هم اکنون در دست اقدام است.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: عدم اجرای ۱۵ ساله این طرح سبب ایجاد بی اعتمادی مردم نسبت به مسئولان شده که با به کارگیری پیشنهاد تشکیل کارگروه ویژه، تملک عادلانه و تعیین زمان و بودجه مشخص برای اجرای این طرح می توانیم اعتماد مردم را جلب کنیم.

وی افزود: اعضای شورای پنجم شهر اراک مصلحت شهر را به دیدگاه های سیاسی ترجیح داده اند و در این راستا معتقدیم که ساکنین محدوده ۵۵ متری باید عملکردی منطقی تر داشته باشند، زیرا علی رغم اینکه این پروژه ۱۵ سال به تعویق افتاده اما در این چند ماهه اخیر تعداد زیادی جلسه با محوریت تعیین تکلیف این طرح برگزار شده است.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک خاطرنشان کرد: یکی از مصوبات جلسه امروز بر این اساس بود که روند تعیین تکلیف پروژه ۹۰ هکتاری در جلسه دیگری با محوریت تبدیل این منطقه به فضای سبز و یا فضای مسکونی مورد بررسی قرار گیرد زیرا کمیسیون عمرانی این طرح را فرسایشی می داند.

فلک‌افلاکی تصریح کرد: مساله حسابرسی شورای شهر از شهرداری در دست اقدام است، اما تعیین تکلیف بخشی از هزینه ها مشخص نیست و نیازمند بررسی برای تعیین بدهی و سایر موارد مصرفی است.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک اضافه کرد: همچنین پیرو اعتراضات مطرح شده، خواهان ارائه یک نسخه از قرارداد مهدی وکیلی، مشاور عالی شهردار اراک از سوی شهرداری به شورای شهر هستیم.

نمایش موجودیت‌ها