date_range شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۳۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

تروریست‌ها منتظر انتقام مهلک رزمندگان اسلام باشند

تروریست‌ها منتظر انتقام مهلک رزمندگان اسلام باشند
دسته خبری: سیاست|آیین

تهران-ایرنا-روابط عمومی بسیج مستضعفین کشور در بیانیه‌ای به مناسبت شهادت 10 تن از رزمندگان در حمله تروریستی به پاسگاه مرزی شهرستان مریوان نوشت: تروریست‌های شرور در انتظار انتقام سخت و مهلک رزمندگان شجاع و فداکار اسلام نسبت به این جنایت باشند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بسیج مستضعفین کشور، در ادامه این بیانیه که روز شنبه منتشر شده، آمده است: حمله تروریست‌های ضد انقلاب به پاسگاه مرزی نیروی زمینی سپاه، تفرقه‌افکنی و خدشه‌دار کردن امنیت پایدار مرزنشین ها است.
«امنیت مثال زدنی ایران اسلامی در پرتو غیرت و مردانگی مردان بی ادعایی است که در اقصی نقاط کشور از حدود و ثغور میهن اسلامی همچون جان گرانبهای خویش حراست کرده و در این راه تاکنون شهدای بسیاری تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند و در این راستا، شهادت جمعی از رزمندگان نیروی زمینی سپاه در روستای دری واقع در منطقه مریوان استان کردستان شاهدی بر این مدعاست».
در این بیانیه آمده است: پل شهادت، اصلی ترین وسیله رسیدن به معبود است که شهدای گرانقدر با عبور از این گذرگاه درخشان همیشه جاودانه باقی می مانند و عزت و سربلندی را برای ملت شریف ایران به جای گذاشته و ثبات و استمرار خط سرخ امام حسین(ع) را با خون خود تضمین کردند و راه شجاعت را به ما آموخته اند.
این بیانیه افزود: گروهک‌های تروریستی و ضد انقلاب و حامیان آنان که فاقد هرگونه پایگاهی نزد ملت ایران به ویژه مردم فهیم و انقلابی کردستان هستند، در انتظار انتقام سخت و مهلک رزمندگان شجاع و فداکار اسلام نسبت به این جنایت باشند.
سازمان بسیج مستضعفین کشور در این بیانیه با تسلیت شهادت 10 تن از مرزبانان و جان برکفان نیروی زمینی سپاه به ساحت مقدس حضرت بقیه الله الاعظم (عج) و نایب بر حقش امام خامنه‌ای‌عزیز‌ (مدظله العالی، خانواده معظم شهدا و آحاد ملت ایران، علو درجات برای این شهدای والامقام و صبر جمیل و اجر جزیل برای خانواده آنها از خداوند منان مسئلت کرد.
در درگیری مسلحانه بامداد شنبه در مرزهای شهرستان مریوان بین گروه های تروریستی و معاند با نیروهای نظامی کشورمان، 11 نفر شهید و هشت نفر نیز زخمی شدند که 10 نفر از آنها پاسدار پایوار و بسیجی و یک نفر نیز پاسدار وظیفه بودند.
این پاسگاه که در منطقه ای صعب العبور واقع شده توسط اعضای گروهک تروریستی هدف حمله قرار گرفت و بر اثر شلیک گلوله، انبار مهمات آن منفجر شد، بیشتر نیروهای نظامی بر اثر برخورد ترکش مواد منفجره انبار مهمات به شهادت رسیدند.
شهرستان مرزی مریوان در 130 کیلومتری سنندج مرکز استان واقع شده است.
استان کردستان دارای 220 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق است.
نمایش موجودیت‌ها