date_range سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۲۰:۰۰ ق.ظ

دیپلماسی دروغین آمریکا تنها بازگشت به عادت‌های قدیم

دیپلماسی دروغین آمریکا تنها بازگشت به عادت‌های قدیم
منبع خبر: شبکه خبر

وزیر امور خارجه در پاسخ به سخنان توهین‌آمیز وزیر خارجه آمریکا در صفحه مجازی خود نوشت: دیپلماسی دروغین آمریکا تنها بازگشت به عادت‌های قدیم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ظریف افزوده: آمریکا  گرفتار توهمات و سیاست های غلطی است که توسط افرادی با منافع فاسد ویژه دیکته می شود، همان گزینه های اشتباه قبلی را تکرار و بنابراین همان نتایج ناصحیح قبلی را نیز دریافت می کند.
***
وزارت امور خارجه در پاسخ به اظهارات مداخله گرانه وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: آمریکا که همه مصائب منطقه، از عراق و سوریه و لبنان گرفته تا فلسطین و یمن و افغانستان، ثمره دخالت ها و دست اندازی های او و حکومت های قرون وسطایی متحد ش است، حق ندارد برای سیاستهای ایران در منطقه خود تعیین تکلیف کند. وزارت امور خارجه با صدور بیانیه ای تاکید کرد: اظهارات توهین آمیز وزیرخارجه آمریکا نشانه استیصال و درماندگی مقام های کاخ سفید در مقابل ملت ایران و تلاش مذبوحانه برای انحراف اذهان جهانی از اقدام غیرقانونی و نقض عهد امریکا در برجام است .
در این بیانیه آمده است: پدران القاعده و داعش و صدها گروهک تروریستی دیگر که صلح و امنیت بین المللی را به مخاطره افکنده اند در جایگاهی نیستند که اقدامات ثبات ساز و ضد تروریستی ایران را برای محو تروریسم در منطقه و جهان وارونه جلوه دهند. وزارت امور خارجه تاکید کرده است: جمهوری اسلامی ایران با رد اتهامات و اکاذیب مطرح شده ، اظهارات وقیحانه وزیرخارجه آمریکا را مداخله آشکار در امور داخلی خود و تهدید غیرقانونی علیه یک عضو ملل متحد می داند و حق اقدامات قانونی را برای خود محفوظ می دارد.
نمایش موجودیت‌ها