date_range شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ access_time ۰۶:۵۳:۰۰ ب.ظ

انتخابات شورایاری‌ها 100 درصد غیرقانونی است

انتخابات شورایاری‌ها 100 درصد غیرقانونی است
منبع خبر: شبکه خبر

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد: انتخابات شورایاری‌ها صد درصد غیرقانونی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ناصر سراج در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ  درباره نامه سازمان متبوعش به روسای قوا مبنی بر غیرقانونی بودن انتخابات شورایاری‌ها و واکنش‌های مختلف به این اظهار نظر، گفت: انتخابات شورایاری‌ها صد در صد غیرقانونی است. وزارت کشور دادخواستی برای ابطال مصوبه سال ٧٨ شورای شهر اعلام کرده بود، اما به دلایلی انصراف داد.

وی افزود: انتخابات باید در قانون احصا شده باشد. در اصل صد قانون اساسی انتخابات شورای شهر و روستا و دهستان و ... آمده است، اما هیچ جا اسمی از شورایاری برده نشده است. شاید شورایاری بتواند خدمات خوبی ارائه دهد اما مشکل این است که قانون نداریم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: طبق اصل 174 قانون اساسی نظارت بر حسن جریان و اجرای صحیح قوانین بر عهده ما است. نماینده‌ها مصاحبه کردند و به مجلس هم بردند و در کمیسیون شورای مجلس این موضوع رد شد. ما مشکل نداریم که شورایاری باشد یا نباشد، مشکل این است قانون نیست. بر اساس چه قانونی می‌خواهند شورایاری را بررسی کنند.

وی ادامه داد: هزینه‌هایی که برای شورایاری از قانون بودجه عمومی و دولتی هزینه می‌شود را چه کسی باید پاسخ دهد؟ ما دنبال این هستیم. اگر تمکین کردند بهتر. بعدا فرصت دارند لایحه بدهند و قانون آن را تصویب کنند، در غیر اینصورت ما هم قبلش اقدام خواهیم کرد و هم بعد از آن و اگر هزینه‌ای شد فردی که این هزینه را کرده مسئول است.
 

نمایش موجودیت‌ها