date_range دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۱۰:۰۰ ب.ظ

مهارت قرآنی دانش‌آموزان باید به سطح قابل قبولی برسد

مهارت قرآنی دانش‌آموزان باید به سطح قابل قبولی برسد
منبع خبر: شبکه خبر
دسته خبری: سیاست|تحصیل

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته در آموزش‌وپرورش برای آموزش قرآن به دانش‌آموزان، مهارت قرآنی دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل، در سطح قابل قبولی نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سیدمحمد بطحایی عصر امروز در جلسه مشترک رئیس و اعضای کمیسیون قرآنی مجلس شورای اسلامی که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، با تبریک ماه مبارک رمضان، گفت: دبیرخانه آموزش عمومی قرآن در آموزش‌وپرورش قرار دارد و موضوع راهبری برنامه‌های قرآنی در آموزش‌وپرورش پی گیری می‌شود.

وی تصریح کرد: علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته در فرآیند تعلیم و تربیت برای آموزش قرآن به دانش آموزان، متاسفانه دانش آموزان فارغ‌التحصیل، مهارت تلاوت و قرائت قرآن را ندارند؛ بنابراین خروجی این موضوع مطلوب نیست.

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: شاید این موضوع علل مختلفی داشته باشد، مانند عمیق نبودن آموزش‌ها یا عدم تمرین و تکرار آموخته‌ها توسط دانش آموزان که باعث می‌شود دانش آموزان چنان‌که بایدوشاید قرآن را تلاوت نکنند.

بطحایی گفت: تلاش خواهیم کرد، قدم‌های مؤثری در رفع این مشکل برداشته شود و راهکارهایی را در دست بررسی داریم.

او بررسی دقیق از میزان آشنایی دانش آموزان با قرآن را ضروری دانست و افزود: محتواهای قرآنی توسط متخصصین تهیه و توسط معلمان قرآن به دانش آموزان طی یک تا 2 ساعت در هفته به دانش آموزان آموزش داده می‌شود.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای نشر قرآن بعداز انقلاب اسلامی، افزود: به‌زودی کارگروه قرآن تشکیل می‌شود تا نقشه راهی را تهیه و پس از بررسی در جلسه مشترک با فراکسیون قرآنی جهت اجرا به مدارس ابلاغ خواهد شد تا مشکلات روخوانی و روان‌خوانی در گام اول رفع شود.

نمایش موجودیت‌ها