date_range پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۳۹:۰۰ ب.ظ

والیبال نشسته ایران قهرمان شد

والیبال نشسته ایران قهرمان شد
منبع خبر: شبکه خبر
دسته خبری: ورزش|والیبال

بازی‌های پاراآسیایی 2018 با 10 طلا، 9 نقره و 5 برنز دیگر برای کشورمان پیگیری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در پنجمین روز این رقابت ها که در جاکارتای اندونزی برگزار می شود ، تیم مردان ایران در دیدار پایانی والیبال نشسته، 3 به صفر چین را شکست داد و قهرمان شد، بانوان کشورمان هم با قبول شکست مقابل چین نایب قهرمان شد.
 
در پرتاب وزنه - حامد امیری و سجاد محمدیان ضمن ثبت حدنصاب جدید برای بازیها نشان طلا گرفتند و جلیل باقری - دیگر نماینده کشورمان به نشان نقره رسید، در بانوان هم آرزو رحیمی طلایی شد.
 
در دوی 400 متر - امید ظریف و وحید علی‌نجیمی نشان طلا را از آن خود کردند و در بخش بانوان همین ماده ، هاجر صفرزاده به نشان نقره و عذرا مهدوی‌کیا به مدال برنز رسیدند . در دو 1500 متر هم حمید اسلامی برسکوی نخست ایستاد و نشان طلا گرفت، در پرتاب نیزه - مهدی علیزاده، محمد الوان پور و فائزه کرمانی مدال طلا را برگردن آویختند ، محسن کائیدی و امان الله پاپی نقره گرفتند و محمد خالوندی و بتول جهانگیری برنز بر گردن آویختند؛ در پرتاب دیسک، ژیلا یوسفی گردن آویز برنز دریافت کرد. در پرش طول هم امیر خسروانی یک برنز دیگر برای ایران به دست آورد.
 
در شنای ، شاهین ایزدیار - دارنده 5 نشان طلای بازیها امروز در ماده 400 متر به یک نشان نقره دست یافت. در تیر وکمان و در فینال میکس ریکرو ، تیم ایران متشکل از غلامرضا رحیمی و زهرا نعمتی با غلبه بر ژاپن ، مدال طلا را از آن خود کرد و در فینال میکس کامپوند ، تیم کشورمان با ترکیب هادی نوری و راضیه شیرمحمدی با شکست مقابل چین به مدال نقره بسنده کرد .
 
همچنین دربخش تیمی جودوی نابینایان ، تیم ایران نتیجه را به با برتری مقابل کره جنوبی واگذار کرد و نشان نقره گرفت و در گلبال، تیم مردان کشورمان با برتری مقابل کره جنوبی به دیدار پایانی راه یافت اما تیم بانوان ایران نتیجه را به چین واگذار کرد و به رده بندی رفت.
در بسکتبال با ویلچر بانوان تیم ایران با قبول شکست 41 به 40 مقابل تایلند از دستیابی به مدال برنز بازماند و چهارم شد. در دوچرخه سواری تیم اسپرینت و تعقیبی هم ایران بترتیب با ایستادن در مکان چهارم و ششم ، به کار خود در این رقابت ها پایان دادند.
نمایش موجودیت‌ها