date_range یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۳۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

استیضاح ظریف منتفی شد

استیضاح ظریف منتفی شد
منبع خبر: شبکه خبر
دسته خبری: سیاست|مجلس

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: طرح استیضاح وزیر امور خارجه به علت انصراف برخی نمایندگان از حدنصاب امضا افتاد و رسما منتفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حشمت الله فلاحت پیشه افزود: این طرح که پیش از این برای بررسی به کمیسیون امنیت ملی ارجاع شده بود به دلیل انصراف برخی متقاضیان از حد نصاب حداقل 10 امضا افتاد و بدین ترتیب امروز به طور رسمی استیضاح آقای ظریف منتفی شد.
 
استیضاح ظریف منتفی شد 
او همچنین در خصوص درخواست تعدادی از نمایندگان مبنی بر اعمال ماده 234 آئین نامه داخلی مجلس درباره اظهارات ظریف در خصوص پولشویی گفت: درخواست کنندگان، این موضوع را در آخرین جلسه پیش از تعطیلی مجلس مطرح کرده بودند اما رای گیری انجام نشده بود.
 
فلاحت پیشه ادامه داد: اعمال ماده 234 بدان معناست که اگر وزیری از ماموریت ها و مسئولیت های خود استنکاف کند پرونده وی با رای مجلس، قضایی خواهد شد.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اعضای کمیسیون امروز با اعمال این ماده درباره وزیر امور خارجه مخالفت کردند.
 
فلاحت پیشه در پایان تاکید کرد: ابعاد مختلف حادثه تروریستی چابهار نیز سه شنبه این هفته با حضور مسئولان استانی وکشوری و نیز فرمانده نیروی انتظامی در کمیسیون امنیت ملی بررسی خواهد شد.
تصویرها
استیضاح ظریف منتفی شد
نمایش موجودیت‌ها