date_range یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۴:۵۴:۴۲ ب.ظ

شاخص بورس سبز ماند

شاخص بورس سبز ماند
منبع خبر: پویا خبر
دسته خبری: اقتصاد|بورس

شاخص بورس سبز ماند

 

 

 


تهران- شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) 103 واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم 212 هزار و 851 واحد رسید.

در معاملات امروز سه میلیارد و 331 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش 10 هزار و 331 میلیارد ریال در 290 هزار نوبت داد و ستد شد.
همچنین شاخص کل (هم وزن) با 400 واحد افزایش به 47 هزار و 148 واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با 277 واحد افزایش به 32 هزار و 716 واحد رسیدند.
شاخص آزاد شناور نیز با 280 واحد افزایش به رقم 239 هزار و 677 واحد رسید، شاخص بازار اول 45 واحد کاهش و شاخص بازار دوم 775 واحد افزایش داشت.
در بین همه نمادها، پتروشیمی پارس (پارس) با 144 واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با 129 واحد و پالایش نفت تبریز (شبریز) با 84 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.
در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با 155 واحد، گروه مپنا (سهامی عام) با 125 واحد، پتروشیمی فجر (بفجر) با 88 واحد و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با 84 واحد از جمله گروه هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.
در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، سایپا، ایران خودرو، سیمان تهران، پارس خودرو و فولاد مبارکه اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.
گروه خودروی ها در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه های صنعت شد و در این گروه 698 میلیون و 658هزار برگه سهم به ارزش هزار و 190 میلیارد ریال داد و ستد شد.

* آخرین وضعیت شاخص فرابورس
شاخص فرابورس نیز امروز بیش از 20 واحد افزایش داشت و به رقم 2 هزار و 633 واحد رسید.
در این بازار یک میلیارد و 271 میلیون برگه سهم به ارزش بیش از 6هزار و 741 میلیارد ریال داد و ستد شد.
نماد سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، پتروشیمی مارون (مارون)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، نفت ایرانول (شرانول)، نفت پاسارگاد (شپاس) و توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.
در مقابل پالایش نفت شیراز (شراز)، گروه صنایع کاغذ پارس (چکاپا)، نیروگاه زاگرس کوثر (بزاگرس) و بهمن دیزل (خدیزل) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند./ایرنا

 

 

 

 

×××

 

   

    این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، یادداشت، سوژه و درج تبلیغات

   

 ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴ - ۰۹۳۹۸۴۳۳۹۱۶ - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

  

 

تصویرها
شاخص بورس سبز ماند
نمایش موجودیت‌ها