date_range دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۴۱:۲۲ ق.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

خوراک پتروشیمی ایلام به پارس جنوبی صادر می‌شود

خوراک پتروشیمی ایلام به پارس جنوبی صادر می‌شود
منبع خبر: پویا خبر
دسته خبری: اقتصاد|انرژی

خوراک پتروشیمی ایلام به پارس جنوبی صادر می‌شود

 

 

 


ایلام - مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: برخی از تولیدات این پالایشگاه خوراک پتروشیمی ایلام است که تاکنون بدلیل عدم راه اندازی واحدهای مصرف کننده این خوراک ها در پتروشیمی به جاهای دیگری از جمله پارس جنوبی ارسال می شود.

شهریار داری پور در دیدار با مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام اظهار داشت: در صورت راه اندازی واحدهای تکمیلی پتروشیمی بیشتر تولیدات شرکت پالایش گاز ایلام به مصرف پتروشیمی خواهد رسید.
وی افزود: با توجه به اینکه 2 مجتمع پالایش گاز و پتروشیمی ایلام از شرکت های تابعه صنعت نفت بوده و در منطقه ای دورتر از سایر مراکز صنعتی قرار دارند همکاری و هماهنگی این شرکت ها در ابعاد مختلف اجتناب آور است.
داری پور با ابراز خرسندی از آغاز بکار واحدهای تکمیلی و صنایع پایین دستی پتروشیمی ایلام در آینده ای نزدیک گفت: پالایشگاه گاز ایلام در زمینه های مختلف کارگاهی ، آزمایشگاه، منابع انسانی و ... همراه و همگام با پتروشیمی خواهد بود.
مدیرعامل پتروشیمی ایلام نیز با اشاره به راه اندازی واحدهای این مجتمع در ماه های آینده و دریافت خوراک از پالایشگاه گفت: در این برهه نیازمند همکاری بیشتر پالایشگاه در زمینه های منابع انسانی، استفاده از کارگاه مرکزی ، آزمایشگاه و ... شرکت پالایش گاز ایلام هستیم.
شاپور تقی پور با بیان اینکه پالایشگاه گاز ایلام تاکنون کمک های شایانی به پتروشیمی ایلام داشته، اظهار داشت: همکاری پالایشگاه با این شرکت قابل توجه بوده و هم اکنون نیازمند مساعدت بیشتر هستیم.
وی یادآور شد: ظرفیت های موجود در پتروشیمی ایلام هم در خدمت پالایشگاه گاز بوده و این شرکت جهت هرگونه همکاری با پالایشگاه آماده است.
پالایشگاه گاز ایلام در 15 کیلومتری شرق شهر ایلام قرار دارد، ظرفیت تولید پالایشگاه گاز ایلام روزانه حدود هفت میلیون متر مکعب است.
پالایشگاه گاز ایلام به منظور تامین گاز مصرفی این استان و استان های غربی کشور، تامین خوراک پتروشیمی ایلام، تقویت فشار گاز غرب کشور و شیرین سازی گاز میدان تنگ بیجار در ۲۵ کیلومتری شمال غرب بخش چوار احداث شده است.
کار احداث این مجتمع بزرگ صنعتی از خرداد ۱۳۸۰ آغاز و در پاییز سال ۱۳۸۶ مراحل راه اندازی اولیه آن به پایان رسید.
این پالایشگاه در دو مرحله تعریف شده که در مرحله نخست شش میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب گاز ترش وارد پالایشگاه و پس از شیرین سازی پنج میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب آن به خطوط انتقال گاز تزریق می شود.
اتان با ظرفیت تولید روزانه ۳۷۰ هزارمتر مکعب، +C۳ با تولید روزانه بیش از یک هزار و ۳۰۰ متر مکعب، میعانات گازی با ظرفیت روزانه یک هزار و 200 مترمکعب و گوگرد با ظرفیت تولید ۳۴۰ تن در روز دیگر محصولات این پالایشگاه در شرایط کنونی هستند./ایرنا

 

 

 

×××

 

 

ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، یادداشت، سوژه و درج تبلیغات:  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

 

 

  

تصویرها
خوراک پتروشیمی ایلام به پارس جنوبی صادر می‌شود
نمایش موجودیت‌ها