date_range سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۵۹:۰۰ ق.ظ

ترویج احسان و نیکوکاری موجب سخاوتمند شدن جامعه خواهد شد

ترویج احسان و نیکوکاری موجب سخاوتمند شدن جامعه خواهد شد
منبع خبر: خبرگزاری قرآن
دسته خبری: جامعه|خانواده

گروه اجتماعی: نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با بیان اینکه باید با معرفی خدمات خیران به نیازمندان در جهت فرهنگ‌سازی و تشویق جامعه به احسان و نیکوکاری اقدام شود، افزود: باید با فراهم‌سازی زمینه کمک خیران به رفع مشکلات نیازمندان کمک کنیم.

به گزارش ایکنا از کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی، نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان امروز، 15 اسفندماه در دیدار با کارکنان امداد استان کردستان با بیان اینکه کمیته امداد نهادی انقلابی و مردمی است که در جهت خدمتگذاری به قشر محروم جامعه تاسیس‌شده است و بانی کار خیر و ارائه خدمات ارزشمندی برای نیازمندان است، اظهار کرد: همه مسئولان باید با تکریم نیازمندان و اقشار ضعیف جامعه برای خدمت‌رسانی به آنها تلاش کنیم.
وی با اشاره به اینکه ترویج احسان و نیکوکاری در نهایت موجب سخاوتمند شدن جامعه خواهد شد، افزود: همان‌طور که در سیره بزرگان و امامان آمده است، زیبایی بخشیدن به این است کهع فرد با وجود احتیاج خود به دیگران کمک می‌کند، بخل نورزیدن یکی از خصوصیات شخص بخشنده است.
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با بیان اینکه باید با معرفی خدمات خیران به نیازمندان در جهت فرهنگ‌سازی و تشویق جامعه به احسان و نیکوکاری اقدام شود، عنوان کرد: باید با فراهم‌سازی زمینه کمک خیران به رفع مشکلات نیازمندان کمک کنیم.
وی بابیان اینکه یکی از فلسفه‌های صدقه و احسان، پاک کردن درون انسان و عدم وابستگی به دنیا است، اعلام کرد: چیزی که برای انسان می‌ماند همین صدقه است که موجب خیر و برکت برای دنیا و آخرت است و انسان را به جایگاه برتر خواهند رساند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی بابیان اینکه در بحث زکات این استان فعالیت‌های خوبی به‌خصوص در زکات مال‌التجاره صورت گرفته است، گفت: با توجه به ظرفیت‌های استان کردستان جا دارد بیش‌ازپیش در این زمینه فعالیت انجام شود و طبق دستور اسلام اگر مردم زکات خود را پرداخت کنند همان‌طور که پیامبر (ص) در مدینه انجام داد فقر از بین خواهد رفت.
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه کمیته امداد درزمینهٔ توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت اقدامات خوبی انجام داده است، گفت: باید تلاش شود با استفاده از تبدیل کمک بلاعوض به تسهیلات قرض‌الحسنه، احساس مسئولیت را در خانوارهای تحت حمایت ایجاد کنیم تا از این تسهیلات در جهت ایجاد شغل و منبع درآمد برای خود استفاده کنند.
وی افزود: کمک به شکل‌گیری و اصلاح سبک زندگی مددجویان در جهت ایجاد فرهنگ قناعت و کاهش هزینه‌های زندگی با بهره‌گیری از ظرفیت موجود خانوارها باید موردتوجه قرار گیرد.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی در پایان یادآور شد: صداوسیما و همه رسانه‌ها و اصحاب رسانه باید با همکاری خود در این ایام و در هفته احسان و نیکوکاری در جهت تشویق مردم به کمک به نیازمندان و ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری در کنار کمیته امداد تلاش کنند.
انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها