date_range چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۳۲:۰۰ ب.ظ

واعظی در پایان جلسه هیئت دولت: جلسه سوم سران قوا برای موضوعات اقتصادی به‌زودی تشکیل می‌شود/ اختلاف‌نظرها ابزار دست مخالفین نشود

واعظی در پایان جلسه هیئت دولت: جلسه سوم سران قوا برای موضوعات اقتصادی به‌زودی تشکیل می‌شود/ اختلاف‌نظرها ابزار دست مخالفین نشود
منبع خبر: خبرگزاری قرآن
دسته خبری: سیاست|دولت

گروه سیاسی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پایان جلسه هیئت دولت با قدردانی از رهبر معظم انقلاب به خاطر دستور تشکیل جلسه سران قوا برای موضوعات اقتصادی گفت: جلسه سوم هم به‌زودی تشکیل خواهد شد و در این جلسات همه موارد مربوط به امور اقتصادی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

واعظی در پایان جلسه هیئت دولت: جلسه سوم سران قوا برای موضوعات اقتصادی به‌زودی تشکیل می‌شود/ اختلاف‌نظرها ابزار دست مخالفین نشود

به گزارش ایکنا ؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محمود واعظی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره محورهای جلسه هیئت دولت، موضوع گرانی را از مهم‌ترین موضوعات این جلسه برشمرد و گفت: در این جلسه تاکید شد محاسباتی که تولیدکنندگان برای فروش اجناس خود انجام می‌دهند بایستی با ارز مصوب باشد و دکتر روحانی از تمام دستگاه‌ها خواستند که این موضوع را با جدیت مورد رسیدگی قرار دهند و اجناسی که در انبارها وجود دارد به سرعت در اختیار مردم قرار بگیرد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد: در خصوص خودرو فضای احساسی و روانی بوجود آمده و تاکید شد که خودروسازان خودشان با قیمت مصوب خودرو را در اختیار متقاضیان قرار دهند.

دکتر واعظی افزود: در خصوص گرانی‌ها اولویت‌ها مورد بررسی قرار گرفت و لازم است با اصناف، تولیدکنندگان، بخش خصوصی و اتاق بازرگانی مشورت‌های لازم انجام شود تا تصمیمی که اتخاذ می‌گردد، همگان نسبت به اجرای آن اقناع شده باشند و امروز رئیس جمهور از وزرا و دستگاه‌های مسئول خواستند که همت جدی‌تر در خصوص گرانی‌ها داشته باشند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: از مقام معظم رهبری که دستور تشکیل جلسه سران قوا برای موضوع اقتصادی را صادر کردند، تشکر و قدردانی می‌کنیم و تاکنون دو جلسه تشکیل شده و جلسه سوم هم به زودی تشکیل خواهد شد و در این جلسات همه موارد مربوط به امور اقتصادی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دکتر واعظی خاطرنشان کرد: امروز شرایط کشور به گونه‌ای است که اتاق‌های فکری در خارج از کشور تشکیل می‌شود تا از فرصت خروج آمریکا از برجام، علامت‌های منفی برای تاثیرگذاشتن بر افکار عمومی مردم ایران بدهند و در این راستا بسیاری از خبرسازی‌هایی که انجام می‌دهند هیچ واقعیتی ندارد و نباید تحت تاثیر آن قرار گرفت و لازم است با انسجام بیشتر امور را پیش ببریم و برخی اختلاف‌نظرها نباید به ابزاری در دست مخالفین نظام و کشور تبدیل شود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری افزود: اقداماتی که به نفع کشور است نباید به دلایل برخی مسایل سیاسی و جناحی نادیده گرفته شود و در این راستا بخشی از مطالبی که در مجلس علیه پول‌شویی مطرح گردید، درست نیست. این لایحه در زمان دولت دهم تقدیم شده است. دوستانی که امروز با آن مخالفت می‌کنند، حامی آن دولت بودند و چگونه است که در آن موقع سکوت کرده و الان نسبت به آن اعتراض می‌کنند. اینگونه اقدامات سیگنال‌های منفی به خارج و داخل صادر می‌کند.

دکتر واعظی در پاسخ به سؤالی درباره میزان اهتمام اروپاییان برای حفظ برجام، گفت: سران کشورهای اروپایی‌ در تماس‌های تلفنی مستمر بر حفظ برجام تاکید دارند و امروز تردید نداریم که اروپا از نظر اراده سیاسی، تلاش می‌کند که برجام را حفظ و خواسته‌های ایران را محقق کند. البته دنیای امروز دنیای به‌هم تنیده‌ای است. از این‌رو برخی محدودیت‌ها و مشکلاتی بوجود می‌آید که باید آنها را برطرف سازیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری افزود: در چند هفته گذشته به طور مرتب مذاکره و گفت‌وگوهای فشرده‌ای با طرف اروپایی داشتیم و تماس‌های تلفنی رئیس‌جمهور فرانسه و سایر سران اروپایی نشان می‌دهد که گام‌هایی به جلو برداشته شده است و قرار است به زودی بسته‌ای از همکاری‌های اقتصادی از طرف اروپایی‌ها ارایه شود.

دکتر واعظی در پاسخ به سؤالی درباره مصوبه اخیر هیئت دولت مبنی بر تعیین محل برگزاری تجمعات، گفت: هرکس در هر کجای دنیا بخواهد راهپیمایی و یا اعتراضی انجام دهد، لازم است که ابتدا مجوز آن را اخذ کند و چنین نیست که به هر کسی که درخواست مجوز داشت، این مجوز داده شود؛ بلکه در این راستا کانون‌ها و احزاب شناخته شده اقدام می‌کنند و ما نیز در حال فراهم کردن مقدمات این موضوع هستیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری درباره اتفاقات روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، گفت: اصولاً آنچه روز یکشنبه صبح اتفاق افتاد، که همزمان افرادی جلوی مجلس جمع شده بودند و از سوی دیگر در داخل مجلس طومار جمع می‌کردند، کارهای مناسبی نیست و نمایندگان باید درباره همه لوایح و طرح‌ها، گفتگو و مشورت کرده و سپس تصمیم‌گیری کنند. لذا اینکه فضاسازی انجام شود تا موضوعی به تصویب نرسد، اقدام درستی نیست.

دکتر واعظی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره پیش‌بینی خود از بازی تیم ملی فوتبال، گفت: کشورمان در گروه بسیار سختی افتاده است و پرتغال و اسپانیا جزو مدعیان جام هستند، اما امیدواریم که تیم ملی کشورمان آبرومند و شرافتمندانه بازی کند و توانایی‌های خود را به رخ حریف بکشاند. در بازی اول امیدوارم که مراکش را با نتیجه یک بر صفر شکست دهیم. ضمن اینکه از رسانه‌ها و مردم درخواست می‌کنم که مطالبات را از تیم ملی کشورمان افزایش ندهند. همین که تیم ملی کشورمان با قدرت به جام جهانی صعود کرده، افتخارانگیز است و باید به خوبی از بازیکنان خود حمایت و استقبال کنیم.

انتهای پیام

تصویرها
واعظی در پایان جلسه هیئت دولت: جلسه سوم سران قوا برای موضوعات اقتصادی به‌زودی تشکیل می‌شود/ اختلاف‌نظرها ابزار دست مخالفین نشود
نمایش موجودیت‌ها