date_range دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۰۰:۰۰ ق.ظ

گزارش ایکنا از مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی اهواز؛ خروش باشکوه فرزندان کارون/ از هر قوم و قبیله‌ای آمدند+فیلم و عکس

گزارش ایکنا از مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی اهواز؛ خروش باشکوه فرزندان کارون/ از هر قوم و قبیله‌ای آمدند+فیلم و عکس
منبع خبر: خبرگزاری قرآن
دسته خبری: سیاست|آیین

گروه سیاست و اقتصاد امروز مردم مومن، انقلابی و وطن‌پرست خوزستان در مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی اهواز، همانند کارون خروشیدند و اتحاد و همدلی خود با سایر ایرانیان را به نمایش گذاشتند. آنان هر قوم و قبیله‌ای آمده بودند تا یکصدا فریاد بزنند که خوزستان پاره تن ایران است و بیدی نیست که با این بادها بلرزد.

گزارش ایکنا از مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی اهواز؛ خروش باشکوه فرزندان کارون/ از هر قوم و قبیله‌ای آمدند+فیلم و عکس

به گزارش ایکنا از خوزستان، مراسم تشییع پیکرهای شهدای حادثه تروریستی اهواز با قرائت قرآن کریم و نواختن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران جنب حسینیه ثارالله اهواز آغاز و با سخنرانی مدعوین ادامه یافت.

این مراسم با حضور حجج‌ اسلام رحیمیان و مروی نمایندگان مقام معظم رهبری، حضرات آیات سیدمحمدعلی موسوی جزایری، عباس کعبی و عبدالکریم فرحانی نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع، حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات، حجت‌الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید کشور و دیگر مسئولان کشوری و لشگری  برگزار شد و پیکرهای شهیدان با حضور جمع کثیری از مردم از حسینیه عاشقان ثارالله اهواز به سمت چهارراه زند تشییع شد.

امروز مردم وطن‎پرست خوزستان همانند کارون خروشیدند و اتحاد و همدلی خود با سایر ایرانیان را به نمایش گذاشتند. آنان هر قوم و قبیله‎ای آمده‎ بودند تا یکصدا فریاد بزنند که خوزستان پاره تن ایران است و بیدی نیست که با این بادها بلرزد.
حضور تماشایی اعراب غیور خوزستان بر زیبایی این مراسم افزوده بود. آنان آمدند که بگویند ما مرد رزم و نگهبانان هزاران ساله مرزهای جنوبی کشور بوده‎ایم و همچنان به مرزبانی خود افتخار می‎کنیم و همانگونه که هشت سال در برابر متجاوزان ایستادیم همچنان بر پیمان خود در مرزبانی و مرزداری استواریم.

در این مراسم محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، شهادت جمعی از مردم غیرتمند خوزستان را به محضر امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری و مردم شریف خوزستان تسلیت گفت.

وی ادامه داد: بار دیگر در هفته دفاع مقدس هستیم، در خوزستان که سنگر دفاع مقدس بوده است و یاد شهدای دفاع مقدس و یاد عزیزانی را که در این حادثه به شهادت رسیدند گرامی می‌داریم.

رضایی گفت: سال‌ها در میان قوم عرب زندگی کردم؛ بسیاری از اقوام عربی ما در خوزستان در راه دفاع از انقلاب اسلامی و ایران اسلامی شهید و زخمی شدند. در تمام حوادث بعد از دفاع مقدس خوزستانی‌ها را در صحنه حضور داشته‌اند. پس اگر عده‌ای می‌خواهند که خوزستان را از کشور جدا کنند، این خواب و رؤیایی تحقق‌ناشدنی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: این حادثه در زمانی اتفاق افتاد که ترامپ و اسرائیل و عده‌ای از کشورهای منطقه به کنایه اعلام کرده بودند که تابستان بسیار گرمی در برابر ایران در پیش داریم. در تیرماه و مردادماه تبلیغات زیادی کردند که از نارضایتی‌های مردم سوءاستفاده کنند و خواستند مردم را علیه خودشان، اقتدار و نظامشان به صحنه بیاورند اما شکست خوردند. مردم گفتند که ما از این وضعیت اقتصادی راضی نیستیم اما حاضر نیستیم علیه خودمان و نظاممان راهپیمایی کنیم. با خودشان گفتند در مقابل شکستی که از سوی مردم ایران در عدم استقبال از شکست‌هایمان صورت گرفته کاری انجام دهیم و این حادثه تروریستی را ترتیب دادند.

وی افزود: ظاهر حادثه تروریستی این بود که تروریست‌ها به مردم اهواز در رژه حمله کردند، اما باطن این حادثه ناامیدی آن‌ها از ملت ایران است. امروز ملت ما در تشییع جنازه ثابت خواهند کرد که مردم همیشه طلایه‌دار این انقلاب و نظام خواهند بود.

وزیر اطلاعات: تا آخرین نفر از عقبه تروریست‌ها را به مجازات خواهیم رساند

حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات، در مراسم تشییع شهدای حمله تروریستی اهواز اظهار کرد: مقاومت عشایر خوزستان در برابر متجاوزان انگلیسی در حدود صد سال گذشته، مقاومت خوزستانی‌ها در برابر متجاوزان بعثی و مقاومت این مردم در همه صحنه ها مثال‌زدنی است.

علوی ادامه داد: دشمن بداند که این جنایت نه اثری بر وحدت مردم خوزستان از لر و عرب و فارس می‌گذارد و نه می‌تواند اثری بر اراده این مردم داشته باشد. چنین جنایت‌هایی باعث وحدت مردم در برابر استکبار جهانی می‌شود.

علوی افزود: تروریست‌هایی که دست به جنایت در اهواز زدند، به هلاکت رسیدند. عقبه آن‌ها تا آخرین نفر به وسیله سربازان گمنام امام زمان و نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی، قضایی و سیاسی و همچنین عزیزان سپاه، بسیج و ... شناسایی خواهند شد.

وی گفت: بخش عمده‌ای از این افراد دستگیر شده‌اند و تا آخرین نفر شناسایی خواهیم کرد و نیروهای امنیتی کشور این افراد را تا آخرین نفر به کیفر خواهند رساند.

سردار سلامی: واکنش ایران به این حمله تروریستی برای دشمنان پشیمان‌کننده، نابودگر و ویران‌کننده است

سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه، در مراسم تشییع شهدای حمله تروریستی اهواز اظهار کرد: خوزستان کانون مقاومت و پایتخت دفاع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. خوزستان پرچمدار وفاداری و سرزمین آزمون‌های بزرگ و موفق است.

سلامی اظهار کرد: هیچ‌کس گمان نکند مردمانی که در هشت سال دوران دفاع مقدس از حمله بمب‌ها و موشک‌ها نترسیدند، امروز از حرکت چهار پشه در بیشه شیران نگرانند.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: ما می‌دانیم که کانون طراحی این توطئه ها کجاست. ما می‌دانیم آنان که مردان و زنان این سرزمین را بی‌گناه به شهدات می‌رسانند هیچ حجتی ندارند.

وی اظهار کرد: این جنایت هولناک در اهواز پرده از تزویر و نفاق طراحان این ماجرا، که مثلث شکست‌خورده آمریکا، اسرائیل و رژیم آل سعود هستند، برداشت.

سلامی افزود: ما امروز از تزویر ریاکاران در جهان اسلام پرده برمی‌داریم. آن‌ها که دم از حمایت از مردمان شریف عرب می‌زنند و سر دسته آن‌ها رژیم سعودی است، آیا می‌دانند که تعداد زیادی از شهیدان حمله تروریستی اهواز از مردمان عرب هستند؟

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: به همه کسانی که پشت این ماجرا هستند اخطار می‌دهیم و به مردم ایران قول می دهیم که واکنشمان به این حمله تروریستی، پشیمان‌کننده، نابودگر و ویران‌کننده باشد.

وی تصریح کرد: در حادثه تروریستی اهواز خون عرب‌ها، فارس‌ها و لرها در هم عجین شد. کسانی که خانه‌ها را بر سر مردمان یمن ویران می‌کنند و با شارژ اقتصادی تفرقه‌های خونی را در جهان اسلام ایجاد می‌کنند و زنان سوریه‌ای را در خیابان‌های شهرهای اروپایی آواره می‌کنند و به دنبال تجزیه عراق هستند، امروز به دنبال آن هستند که در ایران نقشه‌های شکست‌خورده سوریه، لبنان و عراق را پیاده‌سازی کنند. آن‌ها که در بصره تحریک می‌کنند تا میان ملت مسلمان ایران و عراق تفرقه بیندازند و با واکنش زیبا و دل‌انگیز مردم عراق روبه‌رو می‌شوند، می‌خواهند نسخه تفرقه را در سرزمین ما پیاده‌سازی کنند.

سلامی تصریح کرد: به آمریکایی‌ها هشدار می‌دهیم آن‌ها فقط شکست را آموخته‌اند. در مکتب ما، آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها تنها آموخته‌اند که چگونه شکست بخورند. حزب‌الله امروز آن‌قدر قدرت گرفته است که قادر است در هر جنگی طومار صهیونیست‌ها را در هم بشکند و آن‌ها را در برزخ مرگ و بقا نگه دارد.

پیکرهای پاک شهدای حادثه تروریستی اهواز به خاک سپرده شد

بر اساس اعلام علی‌حسین حسین‌زاده، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان، پیکر ۱۲ شهید از ۲۴ شهید حمله تروریستی در بهشت‌آباد اهواز به خاک سپرده شدند.

همچنین دیگر پیکر‌های مطهر به منظور خاکسپاری به سایر شهر‌های استان انتقال داده می‌شوند که دو پیکر از این تعداد به دو شهر مشهد و خرم‌آباد منتقل خواهند شد.

 ایران اسلامی در طول تاریخ، محل زندگی اقوام و مذاهب گوناگونی بوده که همگی با رضایت و احساس همدلی به این آب و خاک عشق ورزیده و چه جان‎هایی را برای حفظ این کهن بوم و بر فدا کرده‌اند و مسلما چنین ترقه‎بازی‎هایی، قند را در دل حافظان این دیار آب نخواهد کرد و این پیوند از هم نخواهد گسست. 

امروز باید مجددا درود بفرستیم بر مردمانی که خالق حماسه‎های جاودانند و نام و تلاش آنان همواره بر تارُک این سرزمین خواهد درخشید.

برای مشاهده فیلم‌های مراسم تشییع اینجا کلیک کنید.
برای مشاهده گزارش تصویری مراسم تشییع اینجا کلیک کنید.

تصویرها
گزارش ایکنا از مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی اهواز؛ خروش باشکوه فرزندان کارون/ از هر قوم و قبیله‌ای آمدند+فیلم و عکس
نمایش موجودیت‌ها