date_range چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۰۷:۰۰ ق.ظ

معرفت، ایمان و رفتار قرآنی اضلاع توسعه فرهنگ قرآنی هستند

معرفت، ایمان و رفتار قرآنی اضلاع توسعه فرهنگ قرآنی هستند
منبع خبر: خبرگزاری قرآن
دسته خبری: فرهنگ و هنر|آیین

گروه فعالیت‌های قرآنی- دبیر شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی کشور با اشاره به اینکه معرفت قرآنی، ایمان قرآنی و رفتار قرآنی اضلاع توسعه فرهنگ قرآنی است، اعلام کرد: استانی قرآنی خواهد بود که در جای‌جای آن گذاره‌های قرآنی جاری و ساری باشد.

به گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام و المسلمین حمید محمدی، دبیرشورای توسعه قرآنی کشور امروز ۲۲ آبان ماه در اختتامیه سومین جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» که در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: رسول اکرم آمده بود تا پیام خدا را بدون هیچ کم و کاستی در اختیار امتش قرار دهد .
وی افزود: قرآن تنها کتاب آسمانی است که بدونه هیچ کم و کسری در اختیار ما قرار دارد که با تکبه بر آن می‌توانیم به قرب الی الله برسیم.
حجت الاسلام و المسلمین محمدی عنوان کرد: پیامبر اکرم در زمان ابلاغ پیام خود جلسات متعددی را برای یارانش برگزار می‌کرد و کسانی که در جلسات پیامبر بودند کار ابلاغ پیامبر(ص) را ادامه دادند.
قرآن دارای پنج ویژگی خواندنی، دیدنی، شنیدنی، فهمیدنی و عمل کردنی است
وی با اشاره به اینکه قرآن دارای پنج ویژگی خواندنی، دیدنی، شنیدنی، فهمیدنی و عمل کردنی است، عنوان کرد: قرآن با این پنج ویژگی ما را به یک دعوت عام فرا می‌خواند.
دبیر شورای توسعه قرآنی استان کردستان اعلام کرد: تلاوت قرآن باید دو ویژگی داشته باشد تلاوت همراه با تدبر و تلاوت به قصد تبعیت و اجرای کردن آن باشد.
وی افزود : پیامبر اکرم(ص) قرآن را با هدف تدبر و عمل کردن به آن تلاوت می‌کرد و تمام پیامبران الهی کتاب خدا را با نیت عمل کردن به آن تلاوت می کردند.
حجت الاسلام محمدی ادامه داد: تلاوت‌های ما نیز باید استادانه و متدبرانه به قصد تبعیت و عمل به قرآن باشد تا بتوانیم بر قرآن آموزان‌مان اثرگذار باشیم.
اعتصام پیامد وحدت اسلامی است
وی با اشاره به اینکه اعتصام پیامد وحدت اسلامی است، بیان کرد: تفرق از پیامدهای منفی عدم وحدت است که مسلمان ها باید با هوشیاری اجازه ایجاد تفرقه در بین خود ندهند.
دبیر شورای توسعه فعالیت های قرآنی کشور با اشاره به اینکه معرفت قرآنی، ایمان قرآنی و رفتار قرآنی اضلاع توسعه فرهنگ قرآنی است، اعلام کرد: استانی قرآنی خواهد بود که در جای جای آن گذاره‌های قرآنی جاری و ساری باشد.
وی عنوان کرد: یکی از رسالت‌های بزرگ فعالان قرآنی احیا کردن قرآن در خانه است و این یکی از ابلاغ های نبوی قرآن کریم محسوب می شود.
حجت‌الاسلام محمدی با تاکید بر گسترش کرسی‌های تلاوت قرآن و تولید محصولات قرآنی افزود: قرآن با معارف در عقل‌ها و با هنر خود در قلب‌ها نفوذ می کند.
وی یکی از ابعاد هنری قرآن را تلاوت و قرائت آن با صوت زیبا دانست و اعلام کرد: قرآن دارای دو مظهر جمال و جلال است که مظهر جمال ابعاد زیباشناسی قرآن و مظهر جلال ابعاد معنایی و معرفتی را شامل می‌شود و ما باید نسل جوان را با هنرهای جذاب قرآن به این جهت جذب کنیم.
کردستان در عرضه هنرهای قرآنی هم پیشرو باشد
دبیر شورای توسعه فعالیت های قرآنی کشور با اشاره به اینکه بیش از 50 نوع هنرهای تجسمی قرآنی وجود دارد، اعلام کرد: کردستان از استان‌های هنرخیز کشور است و باید در راستای عرضه هنرهای قرآنی هم پیشرو باشد.
حجت الاسلام محمدی با اشاره به طرح تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم در کشور یادآور شد: از آنجا که کردستان ظرفیت قرآنی فراوانی دارد امیدواریم نخستین استان کشور باشد که بشارت تحقق سهمیه خود در طرح حافظ جزء سی قرآن را به رهبر معظم انقلاب می دهد.
انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها