date_range پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۳۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

پیشکسوتان مولودی‌خوانی و موسیقی خانقاهی، سفیران فرهنگ کردستان هستند

پیشکسوتان مولودی‌خوانی و موسیقی خانقاهی، سفیران فرهنگ کردستان هستند
منبع خبر: خبرگزاری قرآن

گروه فرهنگی- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، با بیان اینکه این استان جایگاه ویژه‌ای در مولودی‌خوانی دارد، گفت: پیشکسوتان مولودی‌خوانی و موسیقی خانقاهی، سفیران فرهنگ کردستان هستند.

پیشکسوتان مولودی‌خوانی و موسیقی خانقاهی، سفیران فرهنگ کردستان هستند

به گزارش ایکنا از کردستان، جلال قلعه شاخانی، دبیر چهارمین جشنواره بین المللی مولودی خوانی هه تاو در آستانه برگزاری چهارمین جشنواره مولودی‌خوانی هه تاو با منصور مرادی از پیشکسوتان و نام آوران حوزه مولودی‌خوانی و دف‌نوازی استان دیدار کرد و سالها خدمات این هنرمند را قدر نهاد.
وی گروه مولودی‌خوانی اخوان به سرپرستی منصور مرادی را یکی از گروه‌های موفق نام برد که در جشنواره‌های شناسنامه داری همچون موسیقی فجر و موسیقی نواحی کرمان افتخار آفرین بوده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در این دیدار با بیان اینکه این استان جایگاه ویژه‌ای در مولودی خوانی دارد، گفت: پیشکسوتان مولودی خوانی و موسیقی خانقاهی، سفیران فرهنگ کردستان هستند.
وی با تاکید بر ضرورت تشکیل انجمن تخصصی دف در استان عنوان کرد: این انجمن باعث انسجام صنفی فعالان این حوزه می‌شود.
قلعه شاخانی خاطر نشان کرد: دعوت از هنرمندان حوزه مولودی‌خوانی به عنوان مدرس و کارشناس در جشنواره‌های ملی موجب حفظ ماهیت و هویت این هنر می‌شود.
دبیر چهارمین جشنواره بین‌المللی مولودی‌خوانی هه تاو ابراز امیدواری کرد که افتخارآفرینی هنرمندان ما در حوزه موسیقی عرفانی و خانقاهی استمرار داشته باشد.
وی همچنین تاکید کرد: با توجه به سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اعطای درجه هنری، آحاد هنرمندان که موفق به دریافت عناوین هنری در طول دوران فعالیتشان شده‌اند، می‌توانند با ارائه سابق خود ضمن ارزشیابی، جهت صدور مجوز هنری اقدام کنند.
منصور مرادی نیز در این دیدار ضمن خرسندی از دلجویی مسئول فرهنگی از هنرمندان بیان کرد: برای اولین بار است که یک مسئول فرهنگی از نزدیک با هنرمندان دیدار و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات اهالی فرهنگ و هنر قرار می‌گیرد.
این هنرمند نام آور عرصه مولودی خوانی و دف نوازی کردستان اذعان کرد: جشنواره مولودی خوانی هه تاو در صیانت از روح معنوی هنر توانسته جایگاه خوبی برای ترویج سیره نبوی فراهم کند.
لازم به ذکر است، دبیرخانه ستاد برگزاری چهارمین جشنواره بین المللی مولودی خوانی هه تاو در راستای عملیاتی کردن شعار این دوره از جشنواره بنیاد بین المللی امام رضا (ع) با عنوان « امام رضا اسوه اخلاق و گفتگو» سلسله دیدارهای برای تکریم خادمان رفتار نبوی و فرهنگ رضوی را آغاز کرده است.
انتهای پیام

تصویرها
پیشکسوتان مولودی‌خوانی و موسیقی خانقاهی، سفیران فرهنگ کردستان هستند
نمایش موجودیت‌ها