date_range سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۴۰:۰۰ ب.ظ

خیرین به خوابگاه سازی ورود کنند

خیرین به خوابگاه سازی ورود کنند
منبع خبر: خبرگزاری قرآن
دسته خبری: جامعه|آیین

گروه اجتماعی- مدیرکل صداوسیمای خراسان شمالی گفت: با توجه به نیاز دانشجویان استان به خوابگاه باید خیرین به این حوزه ورود کنند که در این راستا نقش اوقاف در جهت‌دهی نیات واقفین بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی،حمید قربانی جم، مدیرکل صدا و سیمای استان امروز ۲۲ آبان ماه سال جاری در همایش وقف و رسانه با اشاره به لزوم شناسایی نیازهای استان، اظهارکرد: باید وقف های جدید در راستای رفع نیاز های استان به ثبت برسد.

وی با بیان اینکه هم اکنون دانشجویان استان با کمبود خوابگاه مواجه هستند، افزود: با توجه به آسیب هایی که دانشجویان را در خوابگاه‌های خصوصی و خانه‌های استیجاری تهدید می کند، در این راستا باید واقفین و خیرین به این حوزه نیز ورود کنند.

 وی با تاکید بر پاسداری از هویت ملی، گفت: هویت ما فقط در مرزهای جغرافیایی نیست بلکه مرزهای فرهنگی و اعتقادی را باید پاسداری کنیم.

وی با بیان اینکه پاسداران اصلی کسانی هستند که در حفاظت از فرهنگ و اعتقادات به شهادت می رسند، افزود: وقف تنها در بحث مال و دارایی خلاصه نمی شود بلکه می تواند معنوی و فرهنگی نیز باشد.

وی اظهار داشت: در دنیایی امروز، رسانه سالاری در دنیا حاکم است و رسانه های رنگارنگی فعالیت دارند که می خواهند هویت ملی ما را از بین ببرند.

قربانی جم یادآور شد: کشور ما جامعه جوانی دارد که لازم است با کارهای خیر بیشتر آشنا شوند تا عناصر ملی تقویت و دشمنان نتوانند آسیبی به جامعه وارد کنند.

وی با تاکید بر اینکه رفتار و کردار ما برگرفته از سنت های ما هستند و نباید تغییر کنند، گفت: فردگرایی آسیب زیادی به جامعه ما وارد می کند.

انتهای پیام.

نمایش موجودیت‌ها