date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۰۳:۰۰ ق.ظ

روحانی در بازدید از منطقه زلزله‌زده سرپل‌ذهاب: دولت در کنار مردم زلزله‌زده خواهد بود/ دلجویی از زلزله‌زدگان

روحانی در بازدید از منطقه زلزله‌زده سرپل‌ذهاب: دولت در کنار مردم زلزله‌زده خواهد بود/ دلجویی از زلزله‌زدگان
منبع خبر: خبرگزاری قرآن
دسته خبری: سیاست|دولت

گروه سیاسی: رئیس‌جمهور در جمع مردم سرپل‌ذهاب با بیان اینکه دولت همه امکانات خود را برای کاهش سریع مشکلات مردم بسیج کرده است، گفت: دولت مردم را تنها نمی‌گذارد و ما به‌عنوان خادم مردم در کنارتان خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، رئیس‌جمهور در اجتماع مردم شهرستان سرپل ذهاب ضمن تسلیت به خانواده هایی که عزیزان خود را در حادثه زلزله از دست داده‌اند و آرزوی شفای عاجل برای آسیب‌دیدگان، گفت: دولت برای بازسازی منازل و کمک به زندگی آسیب‌دیدگان و کسانی که منازل آنها در این حادثه در شهر و یا روستا دچار خسارت شده، کمک بلاعوض و وام بلند مدت اعطا خواهد کرد.
 روحانی در این دیدار با قدردانی از مردم استان کرمانشاه و سراسر ایران که در این حادثه همچون همیشه در کنار هم بوده و به یاری یکدیگر پرداختند، اظهار کرد: باید همچنین از تلاش‌های نیروهای امدادرسان و نیروهای مسلح برای کمک و امداد رسانی به زلزله‌زدگان قدردانی کرد. دولت همه امکانات خود را برای کاهش سریع مشکلات مردم بسیج کرده است.
روحانی با اشاره به نیاز مردم به چادر و امکانات زندگی موقت در مناطق زلزله‌زده، گفت: عصر امروز ستاد بحران در کرمانشاه تشکیل و بودجه لازم برای بازسازی و جبران خسارت های وارد شده به مردم اختصاص داده خواهد شد.
رئیس‌جمهور تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تمام توان خود را برای بازسازی منازل مردم به کار خواهد گرفت و همه دستگاه‌های مسئول نیز این بنیاد را کمک خواهند کرد.
روحانی با اشاره به اینکه حوادث طبیعی مانند زلزله، سیل و طوفان آزمایش الهی برای بندگان در مسیر یاری و کمک به همنوعان است، افزود: دولت تلاش می‌کند در این آزمایش موفق باشد، کما اینکه از ساعت‌های اولیه وقوع این حادثه تلاش ما بر حل مشکل مردم بوده و همه دستگاه‌ها و مسئولین در این راستا بسیج شده‌اند.
رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه به‌طور مستمر روند امدادرسانی و جبران خسارات مردم این منطقه را پیگیری خواهد کرد، ادامه داد: بیمارستان‌های تهران، کرمانشاه و استان‌های معین برای ارائه خدمات درمانی فوری به مصدومان این حادثه بسیج هستند.
روحانی با اشاره به اینکه در این حادثه برخی ساختمان‌هایی که بصورت تعاونی و دولتی ساخته شده و از عمر احداث آنها زمان کمی می‌گذرد، تخریب و دچار حادثه شده اند، گفت: باید اشکالات و کاستی‌های موجود در ساخت این بناها بررسی شود و دولت مطمئنا این مسائل را دنبال کرده و مقصران را شناسایی و به مردم معرفی خواهد کرد.
رئیس‌جمهور تاکید کرد: دولت مردم را تنها نمی‌گذارد و ما به عنوان خادم مردم در کنارتان خواهیم بود.
روحانی گفت: ۱۱ هزار خانه روستایی و حدود ۴۵۰۰ خانه شهری در این زلزله تخریب شده و نیاز به ساخت ۳۰ هزار مسکن جدید داریم.
نمایش موجودیت‌ها