date_range شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۰۶:۰۰ ق.ظ

برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، موجب افزایش سرانه مطالعه می‌شود

برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، موجب افزایش سرانه مطالعه می‌شود
منبع خبر: خبرگزاری قرآن

گروه فرهنگی: معاون فرهنگی، مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی گفت: برگزاری جشنواره‌های کتابخوانی رضوی، موجب افزایش سرانه مطالعه در کشور می‌شود و با وجود معرفی کتاب‌های مختلف در جشنواره، دایره شرکت‌کنندگان و خوانندگان گسترده‌تر می‌شود.

یوسف امینی، معاون فرهنگی، مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد  اسلامی خراسان رضوی، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، برگزاری جشنواره‌‌های کتابخوانی را باعث افزایش سرانه مطالعه در کشور دانست.
وی ادامه داد: مطالعه، پایه و محور توسعه در همه جوانب از جمله فرهنگ است، لذا امروزه مشکلی که با آن رو به‌ رو هستیم، کمبود سرانه مطالعه در کشور است، چراکه یکی از دلایل توسعه و پیشرفت کشورهای توسعه یافته امروزی، میزان بالای سرانه مطالعه آنان است.
امینی افزود: حال، مطالعه نه فقط در باب مذهبی و دینی بلکه مطالعه در هر زمینه‌ای چه در زمینه شغل و یا مهارت‌های زندگی و... می‌تواند موجب رشد سرانه مطالعه و همچنین فرهنگ شود.
نبود مطالعه در جامعه موجب آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی
وی با اشاره به اینکه مطالعه در ایران هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی با مشکلاتی رو به رو است، اظهار کرد: میزان سران مطالعه در کشور بسیار کم است، لذا شاهد آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی نبود مطالعه در جامعه هستیم.
افزایش سرانه مطالعه و انتقال معارف دینی به جامعه
معاون فرهنگی، مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: هر فعالیتی که باعث رشد سرانه مطالعه در کشور شود به خودی خود ارزشمند است، لذا در جشنواره کتابخوانی رضوی شاهد افزایش سرانه مطالعه و انتقال معارف دینی و اسلامی به جامعه هستیم.
وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از دو جهت ارزشمند و قابل تقدیر است، بیان کرد: اول آنکه باعث افزایش سرانه مطالعه و انس بیشتر مردم با کتاب می‌شود و دیگر آنکه فرهنگ رضوی به جامعه منتقل می‌شود و مردم بیشتر با معارف دینی آشنا خواهند شد.
امینی ادامه داد: همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها می‌توانند در افزایش سرانه مطالعه مؤثر باشند، در سال گذشته استانداری و فرمانداری و دیگر دستگاه‌ها برای کارکنان خود سهم و امتیازی جدا از جوایز جشنواره قائل شدند و با این کار کارمندان خود را برای شرکت در جشنواره تشویق کردند.
وی گفت: یکی از نوآوری‌هایی که در این جشنواره به چشم می‌خورد، این بوده که جشنواره کتابخوانی رضوی به یک کتاب محدود نشده و برای هر سلیقه، ذائقه با هر رده سنی و در هر زمینه‌ای کتاب معرفی کرده و این خود باعث گستردگی دایره شرکت کنندگان در جشنواره کتابخوانی شده است.
نمایش موجودیت‌ها

آگهی